نیروهای اشغالگر صبح امروز سه شنبه با تجهیزات و نیروهای کمکی بسیاری به شهر قدیمی نابلس یورش بردند و خانه‌ای را محاصره کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، وزارت بهداشت فلسطین از انتقال پسر ۱۴ ساله‌ای به بیمارستان که در پی تجاوزات صبح امروز اشغالگران به نابلس بر اثر اصابت گلوله به ناحیه قفسه سینه‌اش مجروح شده بود، خبر داد. این وزارتخانه جراحات وی را پایدار توصیف کرد.
سربازان رژیم صهیونیستی به بخش قدیمی شهر نابلس یورش بردند. درگیری بین نیروهای اشغالگر و رزمندگان مقاومت در محل رخ داد.
منابع محلی گفتند که همزمان با یورش نیروهای اشغالگر به شهر، صدای انفجاری در شهر قدیمی شنیده شد.
این منابع گفتند که خانه محاصره شده در محله القریون در ضلع جنوبی شهر قدیمی در نابلس، در میان درگیری‌های مسلحانه و تیراندازی‌های سنگین هدف موشک‌های “آنرگا” قرار گرفت.
این منابع افزودند: نیروهای ویژه وابسته به اشغالگران به داخل شهر قدیمی نفوذ کردند که آژیرهای هشدار در شهر قدیمی به صدا درآمد. این آژیرها معمولاً برای هشدار به شهروندان درباره حضور نیروهای اشغالگر به صدا درمی‌آیند.
پس از شنیده شدن صدای انفجار در محل، نیروهای اشغالگر نیروهای کمکی نظامی را به شهر قدیمی فرستادند.
بعداً رادیو ارتش اشغالگر از دستگیری دو فرد تحت تعقیب در جریان عملیات در نابلس به ادعای انجام عملیات تیراندازی خبر داد.
این در حالی است که وزارت بهداشت فلسطین نیز بامداد امروز سه‌شنبه اعلام کرد که در حملات هوایی جنگنده‌های اسرائیلی به مناطق مختلف نوار غزه، ۱۲ زن و کودک به شهادت رسیده و دستکم ۲۰ تن دیگر دچار جراحت‌های سطحی یا شدید شدند.
خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) پیشتر اعلام کرده بود، صدای انفجارهای پیاپی در مناطق مختلف نوار غزه شنیده شد و در ادامه مشخص شد که چند جنگنده و پهپاد اسرائیلی تعدادی از خانه‌ها و واحدهای آپارتمانی در شهرهای غزه، رفح و خان‌یونس واقع در مرکز و شمال نوار غزه را هدف قرار دادند.
گردان‌های سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی نیز ترور سه تن از فرماندهان خود به همراه خانواده‌هایشان در حملات هوایی بامداد امروز جنگنده‌های اسرائیلی به منازل آنها را تایید کرد.
انتهای پیام

source

توسط postbin