سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین ساعاتی پس از آتش بس تاکید کرد: «موشک‌های مقاومت کاملا دست فلسطینی‌ها هستند که با نظارت محور مقاومت، ایران و حزب‌الله توانسته‌اند آن‌ها را توسعه دهند.»
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «ابومجاهد» سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین، پس از اعلام آتش بس بر آمادگی نیروهای مقاومت برای هرگونه پاسخ لازم به متجاوزان و اشغالگران تاکید کرد.
ابومجاهد ساعاتی پس از آتش بس تاکید کرد: «موشک‌های مقاومت کاملاً دست فلسطینی‌ها هستند که با نظارت محور مقاومت، ایران و حزب‌الله توانسته‌اند آن‌ها را توسعه دهند.»
به گفته ابومجاهد، دست برتر مقاومت موفق عمل کرد و توانست عمق دشمن را هدف قرار دهد و شلیک موشک‌های مقاومت فلسطین تا آخرین لحظه با همین فراوانی علیه مناطق اشغالی ادامه یافت.
سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین همچنین تاکید کرد که مجاهدین مقاومت برای غافلگیر کردن دشمن در یک نوبت ۳۰۰ موشک را به یکباره و در بردهای ۷۰ کیلومتری روانه مناطق اشغالی کردند که این موشک‌ها پاسخ به ترورها در غزه بود.
ابومجاهد در ادامه افزود: «گروه‌های فلسطینی حملات موشکی خود را در یکپارچگی و وحدت کامل با یک دل هماهنگ کردند تا هدف قرار دادن عمق مناطق اشغالی را با هم هماهنگ کنند، هرچند: سانسور خبرهای نظامی خبر حملات موشکی را تحت الشعاع قرار می‌داد، اما صهیونیست‌ها سرانجام پس از بیانیه‌های مقاومت مجبور به اعتراف شدند.»
ابومجاهد همچنین در پایان گفت: «بیانات صادقانه و رسانه‌های مقاومت، دروغ بودن ادعاهای اشغالگران را در مقابله با موشک‌های مقاومت آشکار کرد.»
ساعاتی پیش منابع منطقه‌ای اعلام کردند که توافق آتش بس میان طرف‌های فلسطینی و صهیونیستی آغاز شده است.
همزمان رسانه‌های صهیونیستی به نقل از «ارتش» رژیم اسرائیل اعلام کردند که ارتش تصمیم به خویشتن داری در مقابل آخرین حملات جهاد اسلامی گرفته است.
همزمان خبرگزاری قدس به نقل از یکی از رهبران جهاد اسلامی که نامی از او برده نشده، اعلام کرد که توافق برای آرام‌سازی اوضاع و توقف درگیری‌ها حاصل شده و هیئت این جنبش در قاهره اعلام کرده که این توافق از ساعت ۱۰ امشب به وقت فلسطین اجرایی خواهد شد.
همچنین منابع عبری زبان اعلام کردند که رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی ساعت ۲۲:۳۰ امشب به وقت تل آویو برآوردی از توافق آرام‌سازی اوضاع خواهد داشت و در صورتی که مقامات به این نتیجه برسند که این توافق پایدار خواهد بود، جبهه داخلی از فردا محدودیت‌های ایجاد شده در مناطق جنوبی را لغو خواهد کرد.
همزمان از فلسطین خبر می‌رسد که جشن پیروزی بر اشغالگران تحت عنوان جشن «انتقام آزادگان» در غزه و اردوگاه‌های فلسطینی در حال برگزاری است.
دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد: «ما متعهد شده‌ایم در ازای آرامش، آرامش داشته باشیم و اگر مورد حمله یا تهدید قرار گرفتیم، هر کاری را که لازم است برای محافظت از خود انجام خواهیم داد.»
«عبداللطیف القانوع»، سخنگوی حماس در غزه نیز در سخنانی تاکید کرد: «حماسه قهرمانانه اتاق عملیات مشترک با پیروزی مقاومت به پایان رسید.» عبداللطیف القنوع در ادامه خطاب به المیادین افزود: «امروز مردم فلسطین پیروزی جدیدی را در راه آزادی ثبت می‌کنند.»
عبداللطیف القانوع به المیادین گفت: «اشغالگران متوجه می‌شوند که طولانی شدن نبرد به عرصه‌های جدید درگیری منجر می‌شود. همه ما سخنان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله را درباره نبرد غزه و معنای آن شنیده ایم.»
خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin