ایسنا/هرمزگان مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: در استان هرمزگان ۱۱ هزار هکتار اراضی پرورش میگو آماده بهره برداری و ۱۵ هزار هکتار اراضی پروش میگو در حال ساخت است.
مسعود بارانی در حاشیه بازدید از مزارع پروش میگو شرق بندرعباس، در گفت و گو با ایسنا، افزود: تداوم این تعامل و همکاری‌های می‌تواند تحولات خوبی را در زمینه های شیلاتی و به ویژه آبزی پروری به دنبال داشته باشد.
وی از تاکید بر توصیه‌های لازم برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها در این بازدید خبر داد و گفت: فصل تولید سالجاری از ابتدای اسفندماه سال گذشته با ذخیره‌سازی بچه میگو آغاز و تاپایان مردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
بارانی اضافه کرد: در استان هرمزگان ۱۱ هزار هکتار اراضی پرورش میگو آماده بهره برداری و ۱۵ هزار هکتار اراضی پروش میگو در حال ساخت است.
مدیرکل شیلات هرمزگان آبزی پروری، صید وصیادی و سایر فعالیت های شیلاتی از محورهای مهم توسعه پایدار، اشتغال زایی، ارز آوری و رونق اقتصادی برای استان هرمزگان خواند و بر حمایت های همه جانبه از فعالیت های شیلاتی تأکید کرد.
بارانی از دامپزشکی و پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان به عنوان دو دستگاه همراه و مهم برای شیلات هرمزگان در مسیر توسعه یاد کرد و از همراهی این دستگاه ها با شیلات هرمزگان تشکر کرد.
انتهای پیام

source

توسط postbin