ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: طی دوماهه نخست سالجاری ۱۴۸ هزار و ۳۳۰ تن کالا از پایانه مرزی میرجاوه صادر شده که این میزان نشان دهنده رشد ۷۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
ایوب کرد در گفت وگو با ایسنا- با اشاره به جابجایی این حجم ازکالا توسط ۶ هزار و ۳۵۶ دستگاه کامیون، اظهار کرد: گاز مایع، هیدروکربن و نخود عمده کالاهای صادراتی را در این مدت تشکیل می دهد.
وی افزود: در دوماهه سالجاری ۱۷ هزار و ۵۹۲ تن واردات  و ۸۱ هزار و ۶۶۱ تن مجموع ترانزیت از پایانه مرزی میرجاوه می باشد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت:هم اینک مجموع تردد از پایانه مرزی میرجاوه به طور متوسط روزانه بیش از ۲۹۰ دستگاه است.
کرد با اشاره به اینکه این پایانه از جایگاه ویژه ای از لحاظ حمل و نقل، ترانزیت کالا و تردد مسافر برخوردار است و همواره یکی از پایانه‌های فعال کشور در حوزه صادرات، واردات و ترانزیت بشمار می‌رود خاطر نشان کرد:پایانه مرزی میرجاوه به دلیل نزدیکی به مراکز جمعیتی کشور پاکستان از فعال‌ترین پایانه‌های مرزی کشور محسوب می‌شود که علاوه بر نقش آفرینی در توسعه مناسبات اقتصادی اشتغالزایی زیادی برای مردم استان به همراه داشته است.
شایان ذکر است: پایانه مرزی میرجاوه در مرز مشترک ایران با پاکستان واقع شده است که با  شهرستان زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان ۸۵ کیلومتر فاصله دارد.
انتهای پیام

source

توسط postbin