زاهدان- معاون املاک و حقوقی راه وشهرسازی سیستان وبلوچستان گفت: حدود ۱۴۰ هزار متر مربع از اراضی دولتی در مناطق ارزشمند شهرستان زاهدان در سه هفته اخیر رفع تصرف و آزادسازی شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، حسینعلی کریمی در تشریح این خبر، افزود: با تلاش مأموران یگان حفاظت از اراضی اداره‌کل راه و شهرسازی و همکاری و نظارت دستگاه‌های قضائی و امنیتی استان، با انجام بیش از ۱۰ ماموریت در زاهدان طی این مدت، ۱۴۰ هزار متر مربع از اراضی دولتی از تصرف اشخاص سودجو خارج شد.
وی با قدردانی از تعامل سازنده سازمان جهاد کشاورزی استان، ادامه داد: زمین خواران در سنوات گذشته در اراضی منابع طبیعی و جهاد کشاورزی زاهدان اقدام به تصرف اراضی به صورت احداث خاکریز و چهار دیواری کرده بودند که با پیگیری این اداره کل اراضی دولتی به ارزش حدود ۳۰۰ میلیارد تومان رفع تصرف و به حال اولیه بازگردانده شد.
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با سودجویانی که قصد تعدی و دست‌اندازی به اراضی ملی و بیت‌المال را دارند، با قاطعیت برخورد و برای تحقق این امر مهم از همه توان اجرایی و قانونی خود استفاده می‌کنیم.
کریمی خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعیه‌های متعدد صادر شده توسط این اداره کل، اشخاصی که قصد خرید ملک در هر نقطه از شهرهای استان را دارند، ابتدا استعلام لازم از اداره کل راه و شهرسازی در مرکز استان و ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌های مختلف به عمل آوردند تا در دام اشخاص سودجو گرفتار نشوند، چرا که هرگونه خرید، فروش، انعقاد قرارداد و تغییر شکل زمین‌های ملی و دولتی جرم محسوب شده و پیگرد قضائی دارد.
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از اجرای طرح تشدید حفاظت از اراضی دولتی سیستان و بلوچستان در تعطیلات پیش رو سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: با پایش روزانه توسط عوامل یگان حفاطت اراضی استان عرصه بر متصرفان اراضی ملی استان تنگ شده به طوری که نیروهای این یگان با حمایت دستگاه قضائی هیچ مماشاتی با زمین خواران ندارد و تصرف اراضی ملی و دولتی به هر بهانه‌ای، نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضائی و محکومیت کیفری و قلع و قمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه ندارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin