ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان گفت: امام خمینی(ره)، معادلات مادی و دنیایی پر از ظلم و زر و زور و استکبار را برهم ریخت و دنیایی را تکان داد و نور امید را در دل ستمدیدگان خسته روشن کرد.
پیام محمدباقر محمدصادقی آزاد به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد به شرح زیر است:
چهاردهم خردادماه، سالگرد ارتحال و عروج ملکوتی عارف و عابدی صالح از قافله پاکان روزگار، معلم و طبیب دل‌ها است که با فکر و اندیشه‌ای متعالی و با منش و سیره‌ای پیامبرگونه، معادلات مادی و دنیایی پر از ظلم و زر و زور و استکبار را برهم ریخت.
او دنیایی را تکان داد و نور امید را در دل ستمدیدگان خسته روشن نمود و هویت و آزادمردی را معنایی تازه در جهان بخشید؛ و اینک در سالگرد ارتحال آن پیر فرزانه، شاهد سربلندی و عزت و اقتدار هر چه بیشتر ایران اسلامی هستیم که با توکل، انرژی و تلاش مضاعف به سوی تحقق آرمان‌های متعالی و بلند خود در حرکت است.
۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نیز نقطه عطف و مرحله سرنوشت سازی در تاریخ مبارزات ملت ایران علیه استبداد و استعمار است که با نام و اندیشه و راه امام خمینی (ره) پیوندی جاودانه داشته و برگی دیگر از تاریخ مقاومت و ایثار مردمان این مرز و بوم را ورق زد.
اینجانب سی وچهارمین سالگرد عروج ملکوتی معلم و طبیب دل‌ها، حضرت امام خمینی(ره) و سالروز شهادت یاران و رهروان ایشان در فاجعه قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ را محضر امام زمان(عج)، رهبر فرزانه انقلاب و آحاد ملت و عموم دانشگاهیان فرهیخته به خصوص دانشگاهیان پرتلاش دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تسلیت گفته و بار دیگر با آرمان‌های اصیل اسلام، انقلاب و امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید میثاق می‌نمائیم.
معمار کبیر انقلاب اسلامی، با دور اندیشی حکیمانه و تشخیص دقیق خود، دانشگاه را مبدأ هر گونه تغییر و تحول در جامعه می‌دانستند، امیدواریم دانشگاهیان عزیزمان، با تاسی از اندیشه‌های متعالی و زوایای زندگی پربرکت امام راحل و در پرتو اندیشه و آرمان‌های ایشان و پیروی از اندیشه‌های ناب رهبر حکیم و فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای موجبات همدلی، پیشرفت، عزّت و سرافرازی و شکوفایی میهن اسلامی را بیشتر از پیش فراهم آورند که رهبری عزیز ما فرمود:  امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده است» و تا تاریخ زنده است راه و اندیشه او زنده خواهد ماند.
انتهای پیام

source

توسط postbin