شهرکرد_مدیر حوزه علمیه امامیه شهرکرد گفت: صداقت امام خمینی (ره) راه ایشان را از افراط و تفریط‌ دور می‌کرد.
حجت الاسلام ابوالحسن فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در تاریخ ایران اسلامی مردان و زنان مبارز که بعضاً در زمره رهبران سیاسی یا مذهبی قرار نداشتند، بسیار بود، اما امام خمینی (ره) خصوصیاتی داشت که ایشان را از دیگر رهبران متمایز می‌ساخت.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های امام خمینی (ره) مرجع تقلید بودن ایشان بود، امام یک پیشوای ساده نبود، زمانی که می‌گوئیم مرجعیت یعنی از بالاترین مقام روحانیت شیعه صحبت می‌کنیم، امام از این تراز علمی و مذهبی وارد میدان شدند که باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد.
مدیر حوزه علمیه امامیه شهرکرد ادامه داد: ویژگی دیگر امام خمینی (ره) صداقت ایشان بود که راهشان را از افراط و تفریط‌ها دور می‌کرد، مبارزات امام راحل از انحرافات عقیدتی، مذهبی و… به دور بود و این تندروی‌ها در روش و سیره ایشان تأثیری نداشت، این عقاید متعادل امام به تأیید علمای دیگر نیز رسیده بود.
فاطمی عنوان کرد: خصوصیت دیگر امام خمینی (ره) شجاعت، سرعت و شهامت ایشان بود، بسیاری از رهبران مذهبی ایران قبل از شروع مبارزات امام راحل با رژیم شاهنشاهی یک نوع ترس داشتند، ترس از اینکه کاری را آغاز کنند، مردم با آنان همراهی نکنند و آن کار با شکست مواجه شود.
وی خاطرنشان کرد: اما امام خمینی (ره) با سیاست و شجاعت خود در سایه ایمان و توکلی که به خدا داشت وارد میدان مبارزات با رژیم شاه شد و در نهایت انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشست.
مدیر حوزه علمیه امامیه شهرکرد اضافه کرد: امام خمینی (ره) یک شخص موحد و خداشناس بود که با توکل بر خدا در قالب خیزش و حضور مردم وارد میدان مبارزات با رژیم طاغوت شد، ایشان خیل عظیم مردم را نشانه‌ای از قدرت خداوند و نصرت الهی می‌دانست.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin