رفسنجان- فرماندار رفسنجان گفت: برخی مددجویان بهزیستی شهرستان نیاز به وسایل کمک توانبخشی با هزینه ۱۰ میلیارد ریال دارند.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین رضایی روز شنبه در جلسه مشارکت های بهزیستی با حضور معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری، عوامل علوم پزشکی، شهرداری، خیرین و مسئولان دستگاه های مربوطه اظهار کرد: تعداد قابل توجهی از هموطنان به انواع معلولیت ها مبتلا هستند چنانکه اکنون بالای ۵ هزار و ۲۰۰ فرد مبتلا به معلولیت نسبتاً شدید و شدید تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.
وی افزود: البته جدای از این آمار ۴۰۰ زن سرپرست خانوارر، ۱۰۰ کودک بی سرپرست و ۹۰ خانواده دارای دو قلو و چندقلوهم تحت پوشش این نهاد هستند.
فرماندار رفسنجان گفت: برخی مددجویان بهزیستی شهرستان نیاز به وسایل کمک توانبخشی به میزان ۱۰ میلیارد ریال دارند که چشم امیدشان به کمک خیرین و مسئولین است. همچنین بهزیستی رفسنجان ساخت ۲۴ واحد مسکونی را در دست اجرا دارد و ۴۰ خانواده دارای دو معلول به بالا، فاقد مسکن هستند که باید برای آنها و دیگر خواسته هایشان نیز تدابیر لازم اندیشیده شود.
وی خدمات بهزیستی به این قشر را قابل تحسین عنوان و بیان کرد: بهزیستی در احداث مسکن، هزینه های درمان، مشاوره های ژنتیک و قبل از ازدواج، اورژانس اجتماعی و دیگر خواسته های مددجویان کمک می کند اما همچنان لزوم تقویت کمک به این افراد احساس می شود و نیازمند تشکیل کمیته ویژه متشکل از ظرفیت های شهرستان مانند امام جمعه، نماینده مجلس، شهرداری، موکب ها، خیرین و غیره هستیم تا از این طریق راهکارهای موثر برای رفع مشکلات این قشر به دست آید.
رضایی اظهار کرد: نیازسنجی و اولویت بندی نیازها در این کمیته باید مطرح شود و اردوهای جهادی درمانی در مرکز بهزیستی رفسنجان برای کمک به این قشر برگزار شود.
فرماندار رفسنجان بیان کرد: مددجویان بهزیستی رفسنجان در حوزه وسایل توانبخشی ۷۰ ویلچیر، ۵۰ تخت، ۴۰ تشک مواج و ۳۵ عدد سمعک نیاز دارند که در این جلسه با کمک خیرین بالای ۲ میلیارد ریال تامین شد تا حداقل یک چهارم این نیازها تأمین و در اختیار مددجویان قرارداده شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin