وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در حمله موشکی شب گذشته ارتش، بانک اهدافی از پایگاه‌های نظامی اوکراین را هدف قرار داده و مراکز فرماندهی، سکوهای موشکی و انبارهای تسلیحات غربی را منهدم کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، وزرات دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای از حملات هوایی دیشب موفق نیروی هوایی ارتش روسیه به فرودگاه‌های نظامی اوکراین خبر داد.
وبگاه «آرتی» روسیه شامگاه یکشنبه گزارش داد که در جریان حملات موشکی نقطه‌زن شب گذشته که به طور گسترده و همزمان صد فرودگاه‌های نظامی کی‌یف صورت گرفت، مراکز فرماندهی، سامانه‌های راداری، تجهیزات هواپیمایی و انبار مهمات منهدم شدند.
وزارت دفاع با انتشار بیانیه‌ای جزئیاتی از حمله موفق هوایی شب گذشته را تشریح کرد.
در این بیانیه آمده است که موشک‌های نقطه‌زن روسیه آشیانه هواپیماهای بدون سرنشین ارتش اوکراین را در حومه شهر «دنیبروبیتروفسک» اوکراین مورد اصابت دقیق موشک‌های با برد بلند قرار داد.
فهرستی از بانک اهدافی که طی شبانه روز گذشته ارتش روسیه مورد هدف موشک‌های دوربرد خود قرار داد بدین شرح است:
ارتش روسیه از آغاز عملیات ویژه نظامی خود در خاک اوکراین تاکنون ۴۳۲ جنگنده، ۲۳۶ بالگرد، ۴۴۷۳ پهپاد، ۴۲۴ پدافند ضد هوایی، ۹۳۸۲ تانک و زره‌بر، ۱۱۱۲ پرتابگر موشکی، ۴۹۹۶ واحدهای توپخانه و خمپاره انداز و در نهایت ۱۰۶۵۶ خودروی نظامی ارتش اوکراین را منهدم کرده است.
لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات ویژه نظامی» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد.
آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه در اوکراین، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تا کنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin