ایسنا/لرستان رئیس اداره حمل‌ونقل کالای اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان گفت: در دو ماه سال جاری ۶۵۷ هزار و ۲۲۳ تن کالا از لرستان به سراسر کشور جابجا شده است.
داریوش موسیوند امروز ۱۶ خردادماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت‌ماه، ۶۵۷ هزار و ۲۲۳ تن انواع کالا با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای لرستان جابجا شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۶۸۳ هزار و ۳۷۱ تن حدود ۵ درصد کاهش رانشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه این میزان کالا در قالب ۴۷ هزار و ۵۷ فقره بارنامه جابجا شده است، افزود: در حال حاضر ۹۹ شرکت حمل‌ونقل کالا با ۱۱ هزار و ۷۴۶ دستگاه ناوگان و ۲۰ هزار و ۲۴ راننده در ۳ پایانه بار دولتی در استان فعالیت دارند.
رئیس اداره حمل‌ونقل کالای اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان تصریح کرد: میانگین عمر ناوگان باری استان ۱۷.۷۸ سال است که در مقایسه با متوسط کشوری ۱۹.۸۶ سال، یک سال جوان‌تر است.
موسیوند اضافه کرد: حمل بار بدون بارنامه و عدم نظارت و برخورد قاطع پلیس‌راه با رانندگان خاطی و بازدارنده نبودن جرائم، کم بودن میزان سهمیه سوخت ناوگان که غالباً رانندگان و مالکان ناوگان پس از اتمام زودهنگام سوخت، آن را متوقف می‌نمایند از دلایل کاهش ۵ درصدی میزان تناژ جابجایی کالا در استان است.
انتهای پیام

source

توسط postbin