تبریز- شهردار تبریز بر ضرورت انجام تعهدات دولت در حوزه حمل و نقل عمومی شهرها تاکید کرد و گفت: حذف شهرداری‌ها از قانون برنامه هفتم با حکمرانی متعالی تعارض دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، یعقوب هوشیار روز سه شنبه در نشست هم اندیشی مشترک با نمایندگان مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، با انتقاد از حذف شهرداری‌ها از قانون برنامه هفتم توسعه کشور، گفت: این تصمیم در تعارض کامل با حکمرانی خوب و متعالی است.
یعقوب هوشیار افزود: با وجود قول‌های اولیه دولت مبنی بر دخیل کردن شهرداری‌ها در این قانون، هنوز این قول و قرارها راه به جایی نبرده و نهاد شهرداری‌ها در قانون هفتم توسعه محدود شده‌اند.
وی خواستار تجدید نظر دولت و مجلس شورای اسلامی در زمینه نقش شهرداری‌ها در قانون برنامه هفتم توسعه کشور شد.
هوشیار همچنین خواستار انجام تعهدات دولت در حوزه حمل و نقل عمومی شهرها شد و اظهار کرد: از تعداد ۱۲۰ دستگاه اتوبوس که مقرر شده بود دولت در سال ۱۴۰۱ به شهرداری تبریز تحویل دهد، تنها ۲۳ دستگاه محقق شده است و بر همین مبنا در حوزه نوسازی تاکسی‌های فرسوده نیز امسال برای نوسازی ۲ هزار دستگاه تاکسی برنامه ریزی کرده‌ایم که امیدواریم این تصمیم با همراهی دولت تحقق یابد.
وی با تاکید بر لزوم توقف مازوت سازی در نیروگاه تبریز جهت حفظ هوای پاک تبریز، یادآور شد: برای رفع آلایندگی موفق به دریافت ۷۰ میلیارد تومان شده‌ایم، اما شرکت پالایشگاه تبریز تاکنون اقدام به پرداخت بدهی خود به شهرداری تبریز نکرده است، این در حالی است که در سفر اول رئیس جمهور به خوزستان شاهد تصویب ۵۰۰ میلیارد تومان عوارض آلایندگی برای این استان بودیم.
هوشیار خواستار توجه به عملیات اجرایی کمربند دوم شهر تبریز در سفر ریاست جمهوری شد و افزود: یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای رینگ دوم تبریز اعتبار تخصیص یافته که باید عملیاتی شود و باید توجه داشت که کاهش ۲۸ درصدی تصادفات درون‌شهری تبریز در سال گذشته ناشی از توجه به نقاط حادثه خیز در سطح شهر بوده است و بسیاری از تصادف‌های شهری تبریز در اتوبان کسایی رخ می‌دهد.
وی از عدم پرداخت سهم دولت در پروژه مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب تبریز انتقاد و اضافه کرد: نیازمند تخصیص یکهزار میلیارد تومان منابع دولتی برای بازگشایی معابر در مناطق حاشیه نشین تبریز هستیم.
شهردار تبریز از آمادگی مجموعه مدیریت شهری برای ساخت شهرک امن خبر داد و گفت: اگر دولت در جریان سفر دوم به آذربایجان شرقی مساعدت‌های لازم را انجام دهد، شهرداری حاضر به ارائه ۵۰ درصد بودجه برای احداث این شهرک می‌باشد که ۶۰۰ میلیارد تومان نیاز اولیه آن محاسبه شده است.
هوشیار با اشاره به رها شدن ۲۰۰ هکتار از اراضی تبریز در مجموعه ورزشی یادگار امام (ره)، با ابراز تأسف از اینکه هیچ بودجه‌ای به آن اختصاص نمی‌یابد، پیشنهاد داد، این مجموعه تحویل شهرداری شود تا ۲ سال آینده تبدیل به قطب ورزش شمال‌غرب کشور شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin