ساری- معاون فرهنگی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: ماه رمضان امسال با دو هزار و ۷۰۹ برنامه قرآنی رتبه اول را در سطح کشور کسب کردیم.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی اکبر درخشنده ظهر پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان به محورهای مهم فعالیتی سازمان تبلیغات اسلامی اشاره و اضافه کرد: در حوزه برنامه آموزشی، مهمترین و اصلی ترین کار دارالقرآن، تربیت کادر متخصص در عناوین و عرصه‌های مختلف دوره‌های عمومی و دوره‌های خصوصی است و بیش از ۵۰ عنوان فعالیت‌های قرآنی در سطوح مختلف اعم از تربیت معلم، مدرس، داور، مربی پیش دبستانی قرآن و غیره برگزار شده است.
وی با عنوان این که طی دو دهه گذشته ۱۲ هزار مربی و معلم قرآن دارای گواهینامه تدریس تربیت شده است، افزود: در سال‌های اخیر با تفاهمنامه‌هایی که با دستگاه‌های مختلف امضا شده، دوره‌های مختلفی برگزار شده است.
وی محور دوم فعالیت‌ها را برنامه‌های تبلیغی ترویجی با کمک مؤسسات، خانه‌های قرآنی شهری و روستایی ذکر کرد و گفت: در این راستا برنامه‌های متنوعی در مناسبت‌های ملی و مذهبی در سطح استان برگزار می‌شود.
حجت الاسلام درخشنده به ظرفیت و فعالیت بیش از ۹۰۰ مرکز قرآنی در قالب مؤسسه و خانه قرآن اشاره کرد و گفت: مازندران در کشور بعد از استان تهران، بیشترین مرکز قرانی را دارا است و در این مؤسسات در حال حاضر بیش از ۱۱ هزار دانش آموز پیش دبستانی و هفت هزار کودک قبل از پیش دبستانی در قالب مهد قرآن تحت پوشش و تربیت هستند.
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران با عنوان این که ارتباط با خانواده‌های این کودکان و نونهالان در طول سال در موضوعات مختلف بستر بسیار مهم و مؤثری برای فعالیت‌های تبلیغی است، محور سوم فعالیت سازمان در این بخش را ارتباطات اداره قرآنی اداره کل بیان کرد و گفت: نیروهای فعال قرآنی که شرایط لازم را دارند و امکان تأسیس مرکز قرآنی را دارند، با ارزیابی و رصد توانمندی، مجوز فعالیت و تأسیس مرکز به این عزیزان در دو قالب مؤسسه و خانه قرآنی داده می‌شود.
وی شمار مؤسسات قرآنی را ۲۳۰ مؤسسه، ۷۰۰ خانه قرآنی و شهری ذکر کرد و گفت: تمدید مجوزها و رصد فعالیت‌ها، راهبری و خط دهی این مؤسسات و خانه‌های قرآنی توسط واحد ارتباطات اداره قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران انجام می‌شود و مؤسسات قرآنی نیز در قالب اتحادیه مراکز قرآنی در حال فعالیت هستند.
حجت الاسلام درخشنده با اشاره به این که سال گذشته با ۹۹۴ برنامه رتبه دوم را در فعالیت‌های قرآنی کشور کسب کردیم، گفت: امسال در ماه رمضان با دو هزار و ۷۰۹ برنامه رتبه اول را در این بخش کسب کردیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin