ایسنا/خراسان رضوی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در بازنویسی نقشه جامع علمی کشور بومی شدن علوم انسانی مورد پیگیری قرار گرفته است.
حجت الاسلام عبدالحسین خسرو پناه، پنج شنبه ۱۸ خردادماه،  در نشست با روسای دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور که به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری عنوان کرد: بومی شدن علوم انسانی مبتنی بر حکمت یکی از رویکردهای مهم و مورد توجه است.
وی افزود: یکی از اهداف بومی شدن علوم انسانی، تلاش برای شناسایی مشکلات و اقدام برای برون رفت از آنها با استفاده از ظرفیت نهادهای علمی کشور است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با بومی شدن علوم انسانی در واقع به دنبال آن هستیم که مشکلات پیش روی کشور در حوزه‌های مختلف را خودمان برطرف کنیم.
خسرو پناه با بیان اینکه برای نافع بودن علم به جنبه انسانی آن نگاه شود، افزود: نگاه مقالات، پایان‌نامه‌ها و رسانه‌ها مسئله محور و با رویکرد توسعه جامع و رفع مشکلات باشد.
 وی افزود: برای نمونه مشکلاتی در سازمان بهزیستی، فراجا و ستاد مبارزه با مواد مخدر وجود دارد که با رویکرد علمی دانشگاه‌ها و ارائه راهکارهایی می‌توان موانع را برطرف کرد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در محیط دانشگاه‌ها به دنبال تربیت افرادی عالم، مترقی با وجدان کاری توأم با دینداری، ایمان و تقوا هستیم که این ویژگی‌های به جامعه نیز منتقل شود.
انتهای پیام

source

توسط postbin