ایسنا/گلستان مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از آماده باش تیم های عملیاتی گلستان به ویژه شرق استان در پی هشدارهای هواشناسی مبنی بر افزایش احتمال وقوع سیلاب خبر داد.
 قاسم غریب آبادی پیش از ظهر شنبه ۲۰ خرداد در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به هشدارهای سطح نارنجی هواشناسی و پیش بینی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در شرق گلستان اظهار کرد: نیروهای عملیاتی استان در سطح پایگاه‌های امداد و نجات، مراکز امدادی و کشیک اضطراری شعب به حالت آماده باش درآمدند.
وی با بیان اینکه طبق تصاویر ماهواره ای بیشترین تجمع باران در ۱۲ ساعت آینده در منطقه گلیداغِ شهرستان مراوه تپه خواهد بود، افزود: با توجه به افزایش احتمال حوادث در حوزه اترک، شهرستان‌های شرق استان در آماده باش کامل قرار گرفتند و تمهیدات پیشگیرانه لازم اتخاذ شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان ادامه داد: از مردم تقاضا می‌شود تا مساعد شدن شرایط جوی از رفتن به مناطق کوهستانی و همچنین حاشیه رودخانه‌ها جدا خودداری کرده و در صورت وجود ضرورت برای سفرهای بین شهری احتیاط لازم را به عمل آورند.
غریب آبادی خاطرنشان کرد: مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان(EOC) با سرشماره ۱۱۲ به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به تماس های اضطراری هموطنان است.
انتهای پیام

source

توسط postbin