ایسنا/گلستان مدیر شعب بانک کشاورزی گلستان از اعطای بیش از ۴۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به حدود ۲۲ هزار نفر فعال حوزه کشاورزی استان در سال ۱۴۰۱ خبر داد.
وحید صیادی عصر امروز یک‌شنبه ۲۱ خردادماه ۱۴۰۲ در نشست خبری که به مناسبت نودمین سالروز تأسیس بانک کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: بانک کشاورزی نهادی صددرصد دولتی و بانکی تخصصی با کادری تحصیل کرده متعلق به همه ملت ایران است که در حوزه‌های مختلف کشاورزی، شیلات، صنایع تبدیلی، زراعت، باغبانی، دامداری، صنایع چوب و امنیت غذایی کشور فعالیت می‌کند.
وی با بیان اینکه ۲۱ خرداد سالروز تأسیس این بانک در کشور است، ادامه داد: هر نقطه‌ای از کشور که عمران و آبادانی داشته باشد «بانک کشاورزی» با بیش از یک هزار و ۸۰۰ شعبه و ۱۵ هزار نفر نیرو در خدمات هموطنان است.
مدیر شعب بانک کشاورزی گلستان با تأکید بر اینکه قطعاً این بانک تأمین‌کننده نیاز مالی کشور است، افزود: تأمین مالی بخش کشاورزی، افزایش بهره‌وری تولیدات با مدرن‌سازی تجهیزات، دیجیتال کردن بانک برای کاهش هزینه‌ها و دسترسی به علوم و فناوری‌های روز دنیا، چابک‌سازی و اصلاح فرآیندها و تسهیل ارائه خدمات دهی از اهداف بلند مدت این بانک است.
وی از پرداخت حدود ۴۶ هزار و ۱۳۲ میلیارد ریال تسهیلات به حدود ۲۲ هزار نفر گلستانی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و خاطرنشان کرد: این تسهیلات در بخش‌های مختلف صنعت مرغ حدود ۷ هزار میلیارد ریال، دام سبک و سنگین حدود ۶ هزار میلیارد ریال و جوانی جمعیت «مسکن، ازدواج و فرزندآوری» حدود ۵۰۰ میلیارد ریال وام مسکن روستایی در مناطق محروم و یک هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال وام ازدواج و فرزندآوری اعطا شده است.
صیادی حمایت از نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی با پرداخت حدود یک هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به یک هزار و ۱۰۰ نفر را از دیگر اقدامات برشمرد و بیان کرد: در افزایش بهره‌بروی برای خرید ۷۰۰ دستگاه کمباین، تراکتور و سایر ادوات کشاورزی بالغ بر ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که در این زمینه رتبه نخست کشور را کسب کردیم.
وی با اشاره به اینکه «گلستان» استان حادثه‌خیز است، تصریح کرد: صندوق بیمه به عنوان صندوقی حمایتی برای پوشاندن ریسک کشاورز در مقابل حوادث غیرمترقبه در سال زراعی ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ بالغ بر ۲۱۵ هزار هکتار از اراضی آبی، دیم و دیگر رویه‌های کشت استان را با رقم دریافتی ۷۱۰ میلیارد ریال در تمامی بخش‌ها بیمه کرده که کل خسارت پرداختی در بخش‌های مختلف ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، حدود پنج برابر رقم دریافتی بوده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی گلستان با بیان اینکه در راستای اجرای طرح مکانیزاسیون ماشین‌آلات کشاورزی از سال ۱۳۹۲ تا پایان ۱۴۰۱ تسهیلات به خرید ۸ هزار دستگاه تراکتور، ۴۰۰ دستگاه کمباین و ۴ هزار و ۵۰۰ ادوات نوین کشاورزی پرداخت شده است، افزود: با حمایت‌های بانک کشاورزی در سال گذشته ۴۱۰ طرح راکد در بخش‌های شیلات، گلخانه، میگو، دام، طیور، صنایع و دیگر بخش‌ها نیز فعال شده است.
گفتنی‌است، بانک کشاورزی گلستان با ۳۳ شعبه و ۳۲۰ نیرو در سراسر استان در حال رفع محرومیت و ارائه خدمات به هم‌استانی‌ها و گره‌گشایی مشکلات و درخواست‌های حوزه کشاورزی و دیگر حوزه‌ها است.
انتهای پیام

source

توسط postbin