ایسنا/گیلان مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به معرفی اماکن فرهنگی – تفریحی توسط دستگاه ها و سازمان ها و نهادها جهت برگزاری جشن های ازدواج آسان، گفت: تاکنون ۴۲ مکان برای برگزاری ازدواج جوانان معرفی شده است.
جهانبخش آرمان امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گیلان، با بیان اینکه رتبه ستاد ساماندهی امور جوانان استان از نهم به سوم ارتقا پیدا کرده است، گفت: در برگزاری ستادهای شهرستانی ساماندهی امور جوانان نیز از رتبه ۲۲ به رتبه ۱۱ رسیدیم.
وی ضمن قدردانی از برگزاری کلیه جلسات ستاد ساماندهی با حضور استاندار، تصریح کرد: یکی از مصوبات این ستاد معرفی اماکن فرهنگی – تفریحی دستگاه ها و سازمان ها و نهادها جهت برگزاری جشن های ازدواج آسان بود که تاکنون ۴۲ مکان برای برگزاری ازدواج جوانان معرفی شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از جوانان خواست با مراجعه به سامانه استانداری و یا پرتال اداره کل ورزش و جوانان نسبت به انتخاب اماکن مذکور اقدام کنند و متذکر شد: از بانک ها و سایر ارگان ها نیز می خواهیم نسبت به معرفی اماکن فرهنگی خود اقدام کنند.
آرمان، شهرستان های ماسال، آستارا، خمام، فومن و رضوانشهر را جزو شهرستان های برتر در پیگیری مصوبات ستاد ساماندهی امور جوانان دانست و اظهار کرد: در سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان امسال از ۴۵۶ جوان خلاق و نخبه و تحول آفرین استان تجلیل کردیم.
وی با بیان اینکه به زودی دوره های آموزشی سواد رسانه با اولویت کارکنان دولت برگزار می شود، اضافه کرد: در استان گیلان و با کمک بانک ها، تاکنون ۸۵ درصد وام های ازدواج پرداخت شده و به ۲۶ هزار و ۸۵۲ نفر وام ازدواج پرداخت کردیم.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان همچنین متقاضیان وام ازدواج در سال جاری را ۴۳۷۹ نفر اعلام کرد و ادامه داد: همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) و روز ازدواج «جشن وصال» را در شهرستان های فومن و شفت و تالش و ماسال و انزلی و خمام و رضوانشهر و آستارا و رشت برگزار خواهیم کرد.
وی ۳۰ خرداد ماه لغایت ۴ تیرماه را هفته ازدواج، اعلام و عنوان کرد: در شهرستان رشت با حضور ۴۰ زوج جوان آیین سنتی ازدواج آسان و آسمانی برگزار می شود.
انتهای پیام

source

توسط postbin