بررسی بازار نشان می‌دهد که قیمت خودرو نسبت به ۴ روز پیش با کاهش محسوسی مواجه شده است؛ به طوریک ه در خودروهای داخلی شاهد کاهش میانگین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومانی قیمتها هستیم.
به گزارش خبرنگار مهر، بررسی بازار نشان می‌دهد که کاهش قیمت خودرو که از حدود یک ماه پیش آغاز شده از دیروز سرعت بیشتری گرفته و بازار در نبود خریدار، به سمت کاهش بیشتر قیمت‌ها به ویژه در بخش خودروهای مونتاژی حرکت می‌کند.
کارشناسان و فعالان بازار خودرو معتقد هستند که انتشار اخبار مثبت سیاسی و اقتصادی به ویژه در بخش تعاملات خارجی و مذاکرات، کاهش قیمت ارز، جدی شدن بحث واردات خودرو به ویژه خودروهای کارکرده و کاهش تقاضا از جمله دلایل ریزش قیمت خودرو در بازار آزاد هستند.
کارشناسان تاکید می‌کنند که در صورت تداوم شرایط فعلی و عرضه خودروهای وارداتی نو و کارکرده به بازار حتی ممکن است قیمت بازار به کمتر از قیمت کارخانه برسد. (جزئیات بیشتر)
بر این اساس قیمت پژو پارس از ۶۳۰ به ۴۸۵ میلیون تومان، دنا پلاس توربو از ۸۹۰ به ۸۴۲ میلیون تومان، تارا دنده‌ای از ۶۷۷ به ۶۵۰ میلیون تومان، تارا اتومات از ۸۷۰ به ۷۸۵ میلیون تومان، رانا پلاس از ۴۹۰ به ۴۶۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۵۱۸ به ۴۸۵ میلیون تومان رسیده است.
همچنین شاهین از ۵۸۵ به ۵۴۵ تا ۵۳۵ میلیون تومان، کوئیک معمولی از ۳۴۰ به ۳۱۵ میلیون تومان، کوئیک S از ۳۶۵ به ۳۲۹ میلیون تومان، کوئیک اتومات پلاس از ۴۲۰ به ۳۸۰ میلیون تومان و ساینا S از ۳۵۰ به ۳۲۴ میلیون تومان کاهش داشته است.
در جدول زیر قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی از ۱۸ تا ۲۲ خرداد ماه آمده است.

در جدول زیر قیمت برخی از خودروهای مونتاژ شده در کشور از ۱۸ تا ۲۲ خرداد ماه آمده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin