رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی در راستای گفتگو با مقامات اوکراینی با هدف پایان دادن به جنگ در این کشور، وارد کی‌یف شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه اسپوتنیک، «سیریل رامافوزا» رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی امروز جمعه با هدف گفتگو با مقامات اوکراینی در راستای پایان دادن به جنگ، وارد کی‌یف شد.
وی در این سفر قرار است درباره طرح صلح کشورهای آفریقایی در ارتباط با توقف جنگ اوکراین، با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین گفتگو کند.
بنابراین گزارش، رئیس جمهور آفریقای جنوبی به عنوان عضوی از کمیته صلح آفریقایی، شامگاه گذشته لهستان را به مقصد پایتخت اوکراین با استفاده از خطوط ریلی میان دو کشور، ترک کرده است.
رامافوزا در توئیتی در این باره نوشت که رؤسای جمهور زامبیا، سنگال و کومور نیز وی را در این سفر همراهی می‌کنند و امروز پس از دیدار با رئیس جمهور اوکراین، کی‌یف را به مقصد سن‌پترزبوگ ترک خواهند کرد تا روز شنبه (فردا) با رئیس‌جمهور روسیه دیدار کنند.
کرملین با صدور بیانیه‌ای در واکنش به این سفر اعلام کرد: ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه همواره با هر گونه گفتگویی در راستای پایان دادن به جنگ اوکراین موافق بوده است.
در ادامه این بیانیه آمده است که بحران در اوکراین باید از طریق راهکارهای متفاوت و جدیدی حل شود و پوتین نیز از هرگونه پیشنهادی در راستای پایان دادن به درگیری‌ها حمایت خواهد کرد.
رئیس جمهور آفریقای جنوبی در ماه مه گذشته طرحی را در زمینه پایان دادن به جنگ اوکراین و برقراری صلح مطرح کرده بود که با تأیید سازمان ملل و مقامات روسیه و اوکراین همراه شده بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin