کرج- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: مخاطرات و آسیب‌های اجتماعی با فرهنگ‌سازی و جلب مشارکت شهروندان قابل حل است.
سعید جابری‌انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بافت فرسوده به عنوان بخشی از کالبد و واقعیت محیط‌های شهری، همواره به عنوان یک تهدید بالقوه در حوزه ایمنی و سلامت شهروندان به ویژه در مواقع بروز حوادث و بحران‌های طبیعی مطرح بوده است.
وی بیان کرد: تهدیدات و آسیب‌های بافت فرسوده تنها محدود به خسارات جانی و مالی مرتبط با کالبد فضاهای فرسوده نبوده و افزایش پتانسیل آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی را نیز در پی خواهد داشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز تصریح کرد: بدون شک برای رفع این معضل و بازآفرینی بافت‌های فرسوده، ارتباط دوسویه شهروندان و نهادهای مسئول، امری ضروری و حائز اهمیت خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مسئول نظیر شهرداری‌ها، ادارات راه و شهرسازی و … با پایبندی به ضوابط و دستورالعمل‌های بازآفرینی بافت‌های فرسوده و اولویت بخشی به این حوزه از یک سو و شهروندان نیز با پذیرش و مشارکت حداکثری در اجرای این طرح از سوی دیگر، دو مؤلفه اساسی و بنیادی در کسب نتایج موفق خواهند بود.
جابری‌انصاری گفت: آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی از طریق تولید محتواهای آموزشی جذاب و تأثیرگذار در خصوص آسیب‌ها و مخاطرات ایمنی، بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی ناشی از بافت‌های فرسوده یک عامل محرک در جهت ترغیب شهروندان به مشارکت و همراهی در اجرای طرح‌های مدیریت شهری در این حوزه و نیز مطالبه‌گری از متولیان و مسئولین خواهد بود که یکی از نمونه‌های موفق در این حوزه، ساخت انیمیشن شهرانه با موضوع مخاطرات بافت فرسوده بوده که از سوی شهرداری فردیس اکران و مورد استقبال شهروندان و مخاطبین قرار گرفته است.
وی متذکر شد: توجه به این امر و تولید محتواهای فرهنگی و آموزش شهروندی در جهت کسب مشارکت حداکثری شهروندان در مدیریت شهر، بدون تردید از پیش نیازهای توسعه و ارتقا کمی و کیفی شاخص‌های زندگی شهری خواهد بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin