کرج- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده‌ استانداری البرز اقدامات و چالش‌های قرارگاه جوانی جمعیت در این استان را تشریح کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، معصومه آقایی بعد از ظهر شنبه در ششمین نشست قرارگاه جوانی جمعیت استان البرز تلاش برای حفظ پویایی و جوانی جمعیت را از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های این قرارگاه عنوان کرد و از رؤسای کمیته‌های تخصصی قرارگاه جوانی جمعیت در خواست کرد ضمن ارائه گزارش عملکرد، آخرین روند اجرایی سازی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در حوزه سلامت، وضعیت اعطا تسهیلات ازدواج، مسکن و … مورد بررسی قرار داد و بر کیفی سازی اجرای برنامه‌های جمعیتی تاکید کرد.
وی افزود: در این نشست نماینده قرارگاه مردمی جمعیت گزارشی از بررسی وضعیت رضایتمندی مادران در زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی استان را ارائه داد و از مهم‌ترین شاخصه‌های رضایتمندی مادران را حفظ امنیت روانی مادران، تطبیق جنسیت کادر درمان با مادران، احترام به ارزش‌ها و عقاید مادران، حفظ حریم خصوصی مادران، افزایش تعداد ماما در بیمارستان دولتی نسبت به میزان موالید، افزایش پرسنل و تجهیزات بیمارستان‌های دولتی عنوان کرد.
آقایی گفت: همچنین گزارش ایجاد شعبه ثبت احوال در بیمارستان کمالی به همت مدیرکل ثبت احوال ارائه شد، که این اقدام مؤثر اثرات خوب و مثبتی در ثبت آمار موالید استان داشته و منجر به ثبت روزانه ۳۰ تولد در این بیمارستان شده است.
مشاور استاندار و مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری البرز تصریح کرد: کمیسیون هماهنگی امور بانک‌ها هم گزارشی از وضعیت اعطا تسهیلات ازدواج و فرزندآوری به تفکیک شهرستان و همچنین طراحی و نصب پوسترهایی با محتوای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری و مسکن و نحوه اقدام متقاضیان و مبلغ تسهیلات در کلیه بانک‌ها ارائه داد.
آقایی اضافه کرد: اداره کل مسکن و شهرسازی استان هم گزارشی از روند ثبت نام و اعطا زمین موضوع ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ارائه داد.
وی افزود: روند کند بررسی پرونده به دلیل مشکلات سامانه بوده و نیاز است تمهیداتی در جهت تسریع این امر در نظر گرفته شود، که ما همچنان پیگیر هستیم.
به گفته وی صدا و سیما و اداره کل ورزش و جوانان نیز به ارائه گزارش از عملکرد خود پرداخت.
شایان ذکر است قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت یک هفته در میان به صورت مرتب و با دستورات اولویت دار به ریاست استاندار محترم و دبیری دفتر امور بانوان و خانواده‌ی استانداری برگزار می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin