کانون اندیشه جوان در نخستین دوره آموزشی متن خوانی متون فلسفه سیاسی به کتاب «پایان الهی یا بشری تاریخ» می‌پردازد.
به گزارش خبرگزاری مهر، کانون اندیشه جوان در نخستین دوره آموزشی متن خوانی متون فلسفه سیاسی به کتاب «پایان الهی یا بشری تاریخ» می‌پردازد که در ژانر فلسفه سیاسی است.
کتاب پایان الهی یا بشری تاریخ؛ مجادله بلومنبرگ، لوویت و اشمیت درباب سکولاریزاسیون و مدرنیته توسط «جو پل کرول» به نگارش در آمده است.
این کتاب با سوالی بنیادی به میزبانی خواننده می‌رود. سوالی که دلمشغولی دنیای امروز ما در خصوص امر اجتماعی و امر سیاسی می‌باشد. اساساً نسبت ما با پدیده‌ای خودبنیاد و خودآئینی چون مدرنیته چیست؟ آیا مدرنیته در طی سالیان سال و عبور از گریزگاه‌های تاریخی، توانسته همچنان خودبنیادی‌اش را حفظ کند یا که تن به بازی التقاطی‌گری امر پست مدرن داده است. کرول با هوشمندی قابل توجهی سه متفکر اساسی در این حوزه «هانس بلومنبرگ»، «کارل لوییت» و «کارل اشمیت» را به ما معرفی می‌کند و به شرح و بسط آرای آنها می‌پردازد.
کانون اندیشه جوان در نظر دارد به منظور آشنایی مخاطبان با دیدگاه‎‌های حول مدرنیته و مشروعیت دوران مدرن دوره «متن خوانی کتاب پایان الهی یا بشری تاریخ» را با حضور محمدرضا قائمی نیک طی ۱۲ جلسه برگزار نماید. این جلسات به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
در دوره آموزشی محمدرضا قائمی نیک، دکتری جامعه شناسی نظری-فرهنگی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی یکشنبه هر هفته ساعت ۱۵ تا ۱۷ به ارائه آموزش‌های لازم می‌پردازند و علاقه‌مندانی که قصد شرکت در این دوره را دارند؛ می‌توانند از طریق پایگاه اینترنتی کانون اندیشه جوان اقدام کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin