ارومیه – ۱۳۷ طرح عمرانی، اقتصادی و تولیدی در بخش کشاورزی آذربایجان غربی با ۵۳۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری شامگاه شنبه به بهره‌برداری رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی شامگاه شنبه در آئین بهره برداری سردخانه ۵ هزار تنی نگهداری میوه واقع در مسیر جاده بالانج ارومیه برگزار شد افزود: بخش عمده اعتبار هزینه شده برای طرح‌های افتتاحی شامل سرمایه‌گذاری مردمی و ۵۵ میلیارد تومان اعتبار دولتی و ۶۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی است.
خسرو شهبازی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای یک‌هزار و ۲۳۲ طرح اشتغال‌زایی می‌شود، اضافه کرد: ۱۶ هزار و ۵۰۰ خانوار از عوائد این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند.
وی ادامه داد: این طرح‌ها به صورت عمده در بخش‌های مختلف تولیدات گیاهی و دامی، صنایع تبدیلی، تکمیلی و آب و خاک آماده بهره‌برداری شده است.
شهبازی تاکید کرد: همچنین ۱۱۰ پروژه از مجموع ۱۳۷ پروژه افتتاح شده بخش کشاورزی استان، در زیربخش مدیریت آب و خاک و امور فنی و مهندسی با اعتبار هزینه شده بیش از ۳۸۳ میلیارد ریالی است که ۸۲۱ فرصت شغلی پایدار، ۵۲۱ مورد تثبیت اشتغال داشته و سه هزار و ۷۰۰ خانوار از عوائد آن برخوردار خواهند شد.
وی ادامه داد: این پروژه‌ها شامل اجرای ۹۶ طرح انواع سامانه‌های نوین آبیاری با مجموع مساحت ۲ هزار هکتار و اعتبار هزینه شده ۱۳۲.۴ میلیارد ریال، چهار طرح انتقال آب با لوله، یک طرح پوشش بتنی کانال و ۹ طرح مرمت و بازسازی قنوات در بیشتر شهرستان‌های استان است.
شهبازی یادآور شد: از مجموع این ۱۳۷ طرح، ۱۰ مورد نیز در زیر بخش معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی با اعتبار هزینه شده چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: این پروژه‌ها شامل یک واحد سردخانه، سه واحد بسته‌بندی میوه تازه، یک واحد بسته‌بندی غلات و حبوبات، یک واحد تولید پوره میوه، یک واحد تولید اسانس و عرقیات گیاهی، یک واحد کشتارگاه دامی با ظرفیت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن در سال و ۲ واحد خوراک دام و طیور در شهرستان‌های ارومیه، پیرانشهر، نقده و شاهین‌دژ است.
شهبازی افزود: پنج پروژه هم در زیربخش معاونت بهبود تولیدات دامی با اعتبار هزینه شده ۳۵۹ میلیارد ریال است که ۱۵ فرصت شغلی ایجاد کرده و ۱۱ خانوار از آن بهره مند خواهند شد.
وی گفت: این پروژه‌ها شامل واحد پرواربندی گوساله و پرواربندی بره، ۲ واحد پرورش مرغ گوشتی و یک واحد کارگاه موم آج کنی در شهرستان‌های مهاباد و شاهین‌دژ است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin