همدان- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: مجموعه تبلیغات اسلامی تأسیس شد تا بتواند مداوم در طول حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی، اندیشه و آرمانهای انقلاب را محافظت کند.
حجت الاسلام محمد هادی نظیری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: یکم تیرماه سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۶۰ به دستور و فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است.
وی افزود: حضرت امام (ره) احساس کردند، همان گونه که در شکل گیری نهضت تبیین دقیق اندیشه اسلام ناب، مردم را وارد میدان کرد و به حرکت درآورد و موجب ایستادگی و استقامت مردم پای آرمان‌های نهضت شد؛ این روند، در طول حرکت انقلاب اسلامی هم یکی از بخش‌های بسیار مهم و ضروری حرکت انقلاب اسلامی است؛ بنابراین، این مجموعه را تأسیس کردند تا سازمان تبلیغات اسلامی بتواند بصورت مداوم در طول حرکت رو به جلو انقلاب اسلامی این اندیشه را محافظت و ممارست کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان اظهار کرد: در این راستا همه ساله این هفته، به عنوان هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی مورد تجلیل و تکریم قرار می‌گیرد که امسال نیز برنامه‌های مختلفی را برای این هفته خواهیم داشت.
حجت‌الاسلام نظیری با اشاره به اینکه در این راستا یک تقویم برنامه‌ای برای هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی تهیه شده است؛ افزود: این برنامه‌ها به صورت هوشمندانه و هماهنگ در کل استان اجرا خواهد شد.
وی، حضور در گلزار شهدا و غبارروبی گلزار شهدا، حضور در کنار مزار یکی از چهره‌های برجسته شبکه تبلیغی در هر شهرستان به جهت تکریم و تجلیل و بزرگداشت شخصیت‌های اثرگذار در حوزه تبلیغ دین، مداحان، مسئولین هیئات و افراد اثرگذار در برپایی خیمه سیدالشهدا «علیه السلام» شخصیت‌های قرآنی و حتی بخش‌ها و توده‌هایی از مردم که نقش به سزایی در پیشبرد اهداف تبلیغات دینی در سطح جامعه دارند؛ مانند میزبانان از مبلغان در فضاهای شهری و روستایی را از جمله برنامه‌های هفته تبلیغات اسلامی در سطح استان همدان دانست.
مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان اضافه کرد: به جهت همزمانی روز تبلیغات و اطلاع رسانی و روز اصناف تجلیل و تکریم از بازاریان از شبکه تبلیغ و هم در دستور کار داریم.
وی گفت: برگزاری جلسات هم اندیشی با گروه‌ها و طیف‌های مختلف جامعه با موضوع نقش گروه‌های مختلف در تبلیغ دین و تبیین معارف دین و اندیشه دین مثل جلسات هم اندیشی با اساتید، دانشگاه، معلمان، بازاریان و دانشجویان، بانوان، اصحاب رسانه و ورزشکاران بخش دیگری از برنامه‌هایی است که در هفته تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام نظیری در ادامه گفتگو، از برنامه بازدید از دستاوردهای انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف در قالب کاروان‌های راهیان پیشرفت خبر داد و گفت: این برنامه با حضور شبکه تبلیغ و با این نیت که ما در شبکه تبلیغ این دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی را دیده و برای مخاطبان خود آن را بیان کنند.
وی، سرکشی و حضور در منازل پیشکسوتان از شبکه تبلیغ و تجلیل و تکریم آنها را از برنامه‌های هفته تبلیغات اسلامی در همدان برشمرد و گفت: تلاش برای تولید روایت از اثرگذاری مردم برای ترویج معارف از برنامه‌های تبلیغات اسلامی همدان است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان تصریح کرد: ما قائل به این هستیم که نقش اصلی و اساسی را در میدان تبلیغ و ترویج معارف دینی انقلاب اسلامی مردم در شبکه تبلیغ عهده دار هستند.
نظیری در ادامه صحبت‌های خود، اضافه کرد: همان طور که امام راحل فرمود این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، نقش برجسته مردم نیز در این بین مهم است.
وی با اشاره به حضور پر رنگ مردمی در فعالیت‌های دینی ادامه داد: از جمله فعالیت در هیأت‌های حسینی و فعالیت‌های قرآنی از این نوع فعالیت‌ها است.
نظیری افزود: اساتید قرآنی ما در شهرها و روستاها در قالب مؤسسات و خانه‌های قرآنی تلاش می‌کنند و حتی‌های بخش‌های متعددی از جامعه که آنها هم دارند نقش خودشان را در ترویج معارف دین ایفا می‌کنند؛ مانند اساتید دانشگاه و معلمان که نقششان در ترویج معارف دین و تبلیغ دینی نقش بسیار ویژه و برجسته است.
حجت‌الاسلام نظیری افزود: آنچه که ما در هفته تبلیغ و اطلاع رسانی به دنبال آن هستیم این نیست که سازمان تبلیغات بخواهد خودش را معرفی کند بلکه ما به دنبال این هستیم که نقش برجسته و بسیار ارزشمند مردم و شبکه تبلیغ را در سطح کوچکی را به نمایش بگذاریم و نشان بدهیم که چقدر مردم پای معارف دین ایستاده‌اند و همین حضور مردم و نقش آفرینی مردم ضامن بقای اسلام و امتداد ارزش‌های دینی در فضای جامعه بوده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin