ایسنا/زنجان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده، ضروری‌ترین اقدام در جهت توسعه روستایی است، گفت: تاکنون  ۵۶ درصد واحدهای مسکونی روستایی در استان زنجان مقاوم‌سازی شده است.
رضا خواجه‌ای شامگاه دیروز (۲۸ خردادماه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از مجموع ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی ۵۲ هزار واحد مسکونی معادل ۵۶ درصد  در سطح استان مقاوم‌سازی شده است.
وی ادامه داد: با توجه به وقوع حوادثی مانند سیل، زلزله و یا سایر بلایای طبیعی لازم است که مقاوم‌سازی به عنوان یک امر مهم در دستور کار قرار گیرد که برنامه‌ریزی شده  تا پایان سال ۱۴۱۰ همه واحدهای روستایی در استان مقاوم‌سازی شوند، در همین راستا افزایش وام‌های مسکن روستایی از ۱۰۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان با همین نگاه آغاز شده است.
 خواجه‌ای  با بیان اینکه، جایگاه روستا و روستاییان در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موجب شده که بهسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی از اولویت‌های اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به شمار آید، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ترویج مقاوم‌سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی در پیشگیری از حوادث نقش مهمی دارد و با ارائه خدمات فنی مهندسی (نظام فنی روستایی)، پشتیبانی و اعطای تسهیلات بانکی و وجوه بلاعوض به موضوع بازسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی تاکید جدی دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان تصریح کرد: تسهیلات طرح ویژه به‌سازی و نوسازی مسکن روستایی اعتبارسال ۱۴۰۱ در استان زنجان با سهمیه تخصیصی ۴۵۰۰ فقره و تعداد  سهمیه ابلاغی ۳۸۳۳ فقره است که از این تعداد  ۳۶۲۶فقره معرفی به بانک و تعداد ۲۳۰۲  فقره معادل ۶۰ درصد انعقاد قرارداد شده است.
وی با اشاره به اینکه، این نهاد در احداث مسکن مقاوم روستایی، جزو رتبه‌های برتر است، خاطرنشان کرد: اجرای طرح ویژه به‌سازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی گامی استوار در راستای توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مساکن روستایی است.
 انتهای پیام

source

توسط postbin