قزوین- استاندار قزوین گفت: با برنامه ریزی های انجام شده میزان بهره مندی استان قزوین از ظرفیت‌های ریلی افزایش خواهد یافت.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی اعلایی صبح سه شنبه در حاشیه بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از پروژه احداث خط دوم ریلی قزوین-زنجان اظهار داشت: یکی از عمده ترین مزیت‌های استان قرار گرفتن در شاهراه‌های ارتباطی شرقی-غربی و شمالی- جنوبی کشور به صورت جاده‌ای و ریلی است.
وی با بیان اینکه به هر میزان که بتوانیم بر توسعه این ظرفیت تمرکز کنیم استان از منافع بیشتری بهره مند می‌شود، گفت: برنامه ریزی های لازم برای افزایش بهره مندی استان از این ظرفیت‌ها انجام شده و با جانمایی شهرک‌های صنفی و صنایع جدید در کنار خطوط ریلی، از این فرصت برای توسعه استان استفاده خواهیم برد.
این مسئول افزود: در همین راستا بازسازی ایستگاه راه آهن قزوین و عملیاتی شدن ارتباط بین شمال و جنوب از محل راه آهن در دستور کار قرار دارد که در این راستا در سفر رئیس جمهور به استان مصوباتی داشته‌ایم و امروز با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور و مدیرعامل راه آهن این موضوعات مورد پیگیری قرار گرفت.
استاندار قزوین اضافه کرد: دو خطه شدن راه آهن تهران به غرب کشور با اجرای وعده‌های راه آهن و تسهیل گری در جهت استفاده مناسبت تر از فضای ریلی در مکان‌هایی که از شهر عبور می‌کند، عملیاتی خواهد شد.
استاندار تاکید کرد: احداث زیرگذر و دیوار محافظ و رعایت ملزومات زیست مردم موضوعاتی است که به عنوان تعهدات راه آهن پیگیری خواهد شد.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin