یزد- مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد گفت: در طول یک سال گذشته بالغ بر ۲۱ هزار تن کود بین کشاورزان استان توزیع شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن زارعیان در جمع خبرنگاران با اشاره به توزیع ۲۱ هزار تن کود بین کشاورزان استان یزد اظهار داشت: از این میزان ۱۶ هزار تن کود ازته، ۳ هزار تن کود فسفاته و ۲ هزار تن کود پتاسه است.
وی افزود: سـهم اسـتان یزد در سال ۱۴۰۲ از انواع کودهای شیمیایی یارانه‌ای بالغ بر ۳۲ هزار تن شامل انواع کودهای شـیمیایی ازته، فسـفاته و پتاسه تعیین و ابلاغ شده و تاکنون بیش از ۱۰ هزار تن آن توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تدارک و توزیع شده که حدود ۳۲ درصد سهمیه کلی استان در سال جاری محقق شده است.
زارعیان ادامه داد: در حال حاضر شرکت دارای ۹ هزار و ۶۰۰ تن ذخیره استراتژیک انواع کودهای یارانه ای بوده وهیچ کمبودی از لحاظ تامین کودهای یارانه‌ای در استان وجود ندارد.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد بیان کرد: با توجه به اهمیت ثبت‌نام کارگزاران در سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات، تیمی از همکاران شرکت به صورت حضوری به برخی شهرها و شهرستانهای استان مراجعه کرده و عملیات ثبت نام کارگزاران را پیگیری کردند.
زارعیان با اشاره به اینکه امنیت غذایی اولویت نظام مقدس جمهوری اسلامی است، عنوان کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی همواره تلاش می کند تا در توزیع نهاده های یارانه ای بین کشاورزان راه عدالت و پیشرفت را سرلوحه کار خود قرار داده تا هیچگونه کمبودی در این زمینه احساس نکنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin