اهواز- استاندار خوزستان گفت: دستگاه‌های مسئول در حوزه سلامت استان نسبت به ساماندهی پسماند، ذبح غیرمجاز دام و سایر معضلاتی که سلامت عمومی را تهدید می‌کنند باید اقدامات جدی را انجام دهند.
به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر حسینی محراب سه‌شنبه شب در نشست کارگروه فرهنگی اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده استان خوزستان بیان کرد: دستگاه‌های مسئول در حوزه سلامت استان از جمله علوم پزشکی، محیط زیست، آبفا، شهرداری و دامپزشکی نسبت به ساماندهی پسماند، ذبح غیرمجاز دام و سایر معضلاتی که سلامت عمومی را تهدید می‌کنند باید اقدامات جدی را انجام دهند.
وی افزود: گام اول در این خصوص اقناع و فرهنگ سازی از طریق صدا و سیما و رسانه‌ها است و در مراحل بعدی در صورتی که در مواردی اصرار بر تخلف وجود داشته باشد به اهرم‌های قانونی برای صیانت از سلامت شهروندان توسل شود.
حسینی محراب در خصوص معضل دریاچه فاضلاب شیبان تاکید کرد: ساماندهی دریاچه فاضلاب شیبان از طریق ساخت تصفیه خانه فاضلاب و تبدیل آن به یک مرکز تفریحی در دستور کار باشد.
استاندار خوزستان در مورد فرسودگی شبکه آب در برخی نقاط اظهار کرد: نقاطی که در شبکه آب شهری دچار فرسودگی و شکستگی است، بررسی شود و سازمان برنامه و بودجه و آبفا تأمین اعتبار کنند تا این مشکل رفع شده و از آلودگی آب و بروز بیماری‌های مرتبط پیشگیری شود.
حسینی محراب گفت: برای مقابله با تب کریمه کنگو و دیگر بیماری‌های فصلی در مناطقی که نیاز است، ضد عفونی شود به گونه‌ای که هدف گذاری به این صورت باشد که حتی یک مورد هم ابتلاء به این بیماری‌ها نداشته باشیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin