شفت- رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت گیلان با اشاره به فعالیت بیش از ۳۰۰ هزار نفر در اصناف استان گفت: نقش اصناف در تولید ناخالص ملی بیش از ۲۰ درصد است.
به گزارش خبرنگار مهر، تیمور پورحیدری ظهر پنجشنبه در همایش گرامیداشت روز اصناف در شهر شفت اظهار کرد: امروزه به طور کلی، اصناف در تولید ناخالص ملی بیش از ۲۰ درصد سهم داشته و با ۳۰۰ هزار نفر اشتغالزایی در گیلان وفاداری و همگامی خود را به انقلاب اسلامی نشان داده‌اند.
وی با بیان اینکه پایمردی و مجاهدت بازاریان و کسبه همواره ثابت شده است، افزود: اصناف و بازاریان همواره در همه بخش‌های مختلف جامعه حضور پررنگ داشته و و پا به پا کنار مردم و نظام هستند.
پورحیدری جایگاه اصناف در معیشت مردم و اقتصاد پایدار را بالا عنوان کرد و گفت: حرمت اصناف باید در استان همواره حفظ شود و باید تلاش کرد تا امنیت روانی جامعه اصناف به هم ریخته نشود.
وی روز ملی اصناف را بهانه‌ای برای تقدیر و تجلیل از این قشر زحمتکش دانست و افزود: اصناف بازوان توانمند و تسهیل‌کننده فضای بازار بوده و خادم به ملت و دولت هستند و این امر را از ابتدای انقلاب اسلامی نیز کسبه و اصناف و بازاریان شریف گیلان در میدان‌های انقلاب، راهپیمایی‌ها و ۸ سال دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل و در بحران‌ها و بلایای غیرمترقبه، ثابت کرده‌اند.
پورحیدری یکی از شاخصه‌های مهم انقلابی گری اصناف و بازاریان گیلان را تقدیم ۲۵۰ شهید والامقام به انقلاب در جنگ تحمیلی برشمرد و گفت: اصناف گیلان در دوران دفاع مقدس یک هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون روانه جبهه‌های حق علیه باطل کرده و در این راستا با مدیریت مدبرانه امام جمعه وقت مرحوم آیت الله احسانبخش و همکاری اصناف کمک‌های صنوف مختلف ایران به رزمندگان اسلام می‌رسید.
وی بر لزوم همکاری مدیران صنفی جهت تنظیم و تأمین بیشتر بازار گیلان تاکید کرد و ادامه داد: همدلی و تعامل اصناف و عمل به قوانین صنفی می‌تواند موجب بهبود ساماندهی وضع بازار و رونق اقتصادی استان شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin