ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان غربی با بیان اینکه صدور سند اراضی ملی و کشاورزی یکی از اولویتهای این سازمان است،گفت: صد درصد اراضی ملی استان تثبیت و سنددار شده است.
امیر شایان مهر شنبه ۳تیرماه در نشست مطبوعاتی افزود: کل اسناد صادره تاکنون در استان ۹۲۵هزار و ۲٠٠مورد بود که از این تعداد ۵۲۳ هزار و ۸۳۲ مورد سند تک برگی بود.
وی در خصوص کاداستر اراضی کشاورزی استان نیز با بیان اینکه اراضی کشاورزی استان، یک میلیون و ۱۹ هزار هکتار است، افزود: طی سال سال گذشته سند صادره ۲۲هزار و ۹۱۲ فقره به مساحت ۴۳۹ هزار هکتار بود که رشد ۱۱ برابری در میزان مساحت ثبتی داشتیم.
وی ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال، ۲۳۸۱ سند به مساحت ۲۲ هزار و ۳٠۹ هکتار صادر شده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اظهار کرد: ۵٠ درصد اراضی کشاورزی استان به مساحت ۵۰۰هزار هکتار تثبیت و سند دار شده است.
شایان مهر در حوزه املاک با بیان اینکه طی سال گذشته ۷۳هزار و ۹۸۱ مورد استعلام، خلاصه معاملات به تعداد ۶۲ هزار و ۳۴۱ مورد، سند مالکیت صادره: ۱۱۵ هزار و ۵۴۶ مورد و رفع بازداشت ۲۵ هزار و ۸۴ مورد بوده است، افزود: سه ماهه نخست امسال تعداد استعلام های انجام شده بیش از ۱۷هزار مورد، خلاصه معاملات: ۱۳هزار و  ۳۱۵، مورد، سند صادره ۲۲هزار و ۵۸۷ فقره و رفع بازداشت ۶۷۵۷مورد بوده است.
وی با بیان اینکه در قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمانی سال گذشته پرونده تشکیلی: ۱۲۹۸مورد،رأی مثبت صادره ۲۸۹۵ و رای منفی نیز ۲٠۹۴ مورد بود، افزود: این آمار در سه ماهه سال سال جاری، در پرونده تشکیلی ۳۸۸۵ مورد، رأی مثبت صادره ۸۲۷ مورد و رأی منفی نیز ۱۸۸مورد بود.
شایان مهر در خصوص ثبت شرکتها نیز گفت: در سال گذشته تعداد ۱۷۷۲ شرکت ثبت شده، امسال نیز ۴۳۲مورد شرکت در استان ثبت شده است.
وی گفت: استان دارای ۱۷ واحد ثبتی است، که ۲واحد در مرکز استان و ۱۵واحد در شهرستانها مستقر و به ارائه خدمات می پردازند.
شایان مهر افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک یک سازمان حاکمیتی است و تنظیم سند در دفاتر رسمی، ثبت وقایع ازدواج و طلاق نیز شامل فعالیتهای این سازمان است.
انتهای پیام

source

توسط postbin