رئیس فراکسیون زنان مجلس در شورای حقوق بشر در نشست شورای حقوق بشر گفت: قوانین جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه‌ای به مصلحت کودک و حقوق والدین دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه قاسم‌پور، رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی که در رأس هیئتی از بانوان به ژنو عزیمت کرده است در نشست تعاملی با «گزارشگر ویژه خشونت علیه زنان و دختران» ذیل دستور کار پنجاه و سومین نشست شورای حقوق بشر اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با اعتقاد به اهمیت خانواده به عنوان عنصر اصلی جامعه و محیط طبیعی رشد و سعادت همه اعضای آن به ویژه فرزندان، اقدامات متعددی را برای جلوگیری از آثار منفی طلاق بر کودکان انجام داده است.
قاسم‌پور با اشاره به حمایت از کودکان در قوانین ایران گفت: در قانون مدنی، مادر تا پیش از ۷ سالگی حضانت کودک را بر عهده دارد و همچنین قانون حق ملاقات هر دو والد با فرزند را تضمین می‌کند و مصلحت کودک نیز در قوانین به صورت جدی در نظر گرفته شده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران، مددکاران اجتماعی و قضات برای تأمین حقوق والدین و کودک نقش مؤثری دارند و سازمان‌های غیردولتی فعال در این زمینه می‌توانند در تمام مراحل دادرسی شرکت و دادگاه را در اتخاذ تصمیم درست یاری کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin