خرم‌آباد- کارگاه آموزشی و کاربردی اطفای حریق برای جوامع محلی و عشایر ساکن حاشیه «سفیدکوه» خرم‌آباد برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان، کارگاه آموزشی و کاربردی اطفا حریق، ویژه جوامع محلی، عشایری ساکن حاشیه «سفیدکوه» لرستان را برگزار کرد.
این‌گونه کارگاه‌های کاربردی در راستای گسترش ارتباط دانشگاه با جامعه و افزایش اثرگذاری دانشگاه در کاستن از مشکلات و چالش‌های جامعه برگزار می‌شوند.
کارگاه کاربردی مذکور با همکاری و مشارکت حوزه کاری آموزش و مشارکت‌های مردمی اداره کل محیط‌زیست استان لرستان، با تدریس «مرتضی قبادی» برگزار شد.
«مرتضی قبادی»، عضو هیئت علمی گروه آموزشی علوم و مهندسی محیط‌زیست دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان است.
علی حقی‌زاده، رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان در این رابطه اظهار داشت: این کارگاه علمی و کاربردی، به‌منظور آشنایی ساکنان عرصه‌های طبیعی با شیوه‌های کاربردی در رویارویی با آتش‌سوزی در طبیعت و اطفا به موقع آن، برگزار شد.
وی ادامه داد: در این کارگاه آموزشی جوامع محلی و عشایر حاشیه منطقه حفاظت‌شده «سفیدکوه» خرم‌آباد با نکات علمی و کاربردی مربوط به حفاظت از محیط زیست، همچنین پیشگیری، پیش‌آگاهی، کشف و اطفا حریق در عرصه‌های جنگلی و مرتعی آشنا شدند.
رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان، تصریح کرد: از عوامل مهم مؤثر در تخریب عرصه‌های طبیعی، آتش‌سوزی است که با توجه به رشد مناسب گیاهان و افزایش پوشش گیاهی و گرم‌شدن هوا، احتمال وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی استان افزایش یافته که مراقبت و نظارت بیشتری را می‌طلبد و از طرفی ضرورت ایجاب می‌کند تا عموم مردم در کاهش آتش‌سوزی‌ها، مشارکت لازم را داشته باشند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin