گلوگاه – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: برای تبدیل گلوگاه به مقصد گردشگری باید زیرساخت های اقامتی در منطقه توسعه یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، صادق برزگر صبح شنبه در دیدار با امام جمعه شهر گلوگاه با اشاره به اینکه این شهرستان جز شهرستان‌های است که دارای پتانسیل و ظرفیت‌های بسیار بالایی در ۳ حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارد، اظهار داشت: در حوزه گردشگری با توجه به ساختار طبیعی این منطقه اولویت با گردشگری روستایی، تأسیسات گردشگری و اقامتگاه‌های بوم‌گردی است.
وی ادامه داد: با هماهنگی مدیران شهرستانی و دهیاران کارگاه‌های تخصصی برای فرهنگ گردشگرپذیری منطقه آموزش‌های ارائه شود.
برزگر با اشاره به جشنواره‌ها و رویدادهای حوزه گردشگری، گفت: با توجه به جشنواره انجیر در شهرستان باید از حالت محلی به ملی تبدیل شود که برای این امر تورهای گردشگری و آژانس‌ها هدایت شوند.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران خاطرنشان کرد: برای تبدیل شدن گلوگاه به مقصد گردشگری باید زیرساخت‌های اقامتی و بستر حضور آژانس‌ها صورت گیرد.
وی با اشاره به قبرستان تاریخی سفیدچاه گلوگاه، تصریح کرد: این قبرستان می‌تواند یک مرکز مذهبی و فرهنگی به عنوان یک موزه برنامه‌ریزی شود و باید نگاه به این آثار تاریخی فرا محلی باشد که بتواند به مقصد گردشگری تبدیل شود.
وی به انتخاب یک مکان دائمی بازارچه صنایع دستی با توجه به ۱۳۰ صنعتگر فعال و ظرفیت بالای توسط شهرداری اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این بازارچه بحث برندسازی و تجاری‌سازی تولیدات صنایع دستی در این شهرستان با ثبت ملی روستای رنگ‌ریزی از اولویت‌های این اداره کل است.
قطار مازندران – مشهد راه اندازی شود
همچنین امام جمعه شهر گلوگاه با بیان اینکه این شهرستان از لحاظ مدیریتی و دیگر مسائل محروم است، گفت: با توجه به ورودی شرق استان باید مبلمان آن چشم انداز برای ورود گردشگر بسیار زیبا باشد.
حجت الاسلام میر احمدی یکی از خواسته‌های این شهرستان در حوزه گردشگری احیا دریا و سواحل گلوگاه عنوان کرد.
امام جمعه گلوگاه با بیان اینکه قطار مازندران معما شده است دلیل عدم تردد به مشهد چیست؟ تصریح کرد: قطار مازندران و مشهد موجب ازدیاد گردشگر و درآمد هزینه‌های پایین در دستور کار قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه گردشگری بین جنگل و دریا با احداث تله کابین در دستور کار قرار گیرد، خاطرنشان کرد: با راه اندازی این پروژه ۵۰۰ شغل در منطقه ایجاد می‌شود.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin