نشست مشترک هیئت مدیره کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری با سید نظام موسوی عضو و سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برگزار شد و این اعضا خواستار حمایت معنوی و مادی موثر برای تسهیل گری از تهیه کنندگان آثار غیرسینمایی در صنعت رسانه شدند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این کانون، نشست مشترک هیئت مدیره کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری با سید نظام موسوی عضو و سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، چهارشنبه (سی و یکم خرداد ماه) در مجلس صورت گرفت.
نباید تهیه‌کننده اسیر راهروهای نامهربان سازمان تامین اجتماعی و مالیات باشد
مهدی فرجی ـ رئیس هیئت مدیره کانون تهیه کنندگان ـ در این نشست عنوان کرد: این کانون  فرهنگی و هنری شریف راه طولانی و پر زحمتی را طی کرده است تا به این نقطه برسد. این کانون با پانصد عضو فعال و با راهبرد حمایت صنفی از تهیه کنندگان فعال آثار غیرسینمایی در تلویزیون و پلتفرم ها کوشیده است که در ابتدا مسیر تسهیل گری برای هویت شغلی تهیه کنندکان را برنامه‌ریزی و پیگیری کند. امروز کانون تهیه کنندگان از دولتمردان و پیش از آنها از مجلس شورای اسلامی درخواست یاری همراهی موثر برای فعالان و دلسوزان فرهنگ و هنر را دارد که در سخت ترین شرایط در جایگاه تهیه‌کننده آثار متعددی را برای فرهنگ و هنر و مردم عزیزمان تولید و پخش کرده‌اند.
وی ادامه داد: تهیه کننده برنامه های تلویزیونی و آثار غیرسینمایی در سریال سازی و برنامه سازی خود نیاز به امنیت شغلی و حمایت موثر و عملی دولت دارد. نباید تهیه کننده که مغز متفکر اصلی تولید آثار فرهنگی و هنری است، اسیر راهروهای نامهربان سازمان تامین اجتماعی و مالیات باشد. بودجه‌های قابل توجه های که از قراردادهای تولید برنامه قسمت تامین اجتماعی می شود، می‌بایست درصدی از آن در صندوق اعتباری هنر صرف بیمه و خدمات موثر هنرمندان و نیروی های تخصصی تولید صنعت رسانه شود.
سریال‌سازی اسیر سیستم خشن مالیاتی است/ ​در مقطعی به خودی‌ها بی مهری شد

ما در پل خرمشهر فرهنگ و هنر و رسانه ایستاده‌ایم!
امیرحسین خرمشاهی ـ مدیرعامل کانون تهیه‌کنندگان رسانه های دیداری ـ نیز گفت: هیئت مدیره و اعضای کانون تهیه کنندگان به شکل جدی از مجلس شورای اسلامی انتظار حمایت مادی و معنوی از فعالیت صنفی خود دارد. اعضای این کانون اگر چه بسیار دیر اما پر توان و پرانگیزه برای فعالیت صنفی پا در عرصه میدان فعالیت حقوقی صنفی خود گذاشته اند. امروز این  کانون معظم با اعضای محترمش ، با افتخار خود را سرباز عرصه صنعت رسانه ای کشور می داند. این شعار نیست، چهل وچهارسال فعالیت برنامه سازی اعضای فعال کانون بدون هیچ فعالیت صنفی این  یعنی ما سنگرسازان بی سنگر بوده ایم و متاسفانه همچنان سنگری نداریم … چرا باید امروز سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی از نشست‌های تخصصی و تشکیل کمیته مشترک برای حل مشکلات متعدد و پیچیده کارشناسی نشده تهیه کنندگان تلویزیون و پلتفرم‌ها تفره برود؟! چرا باید کمیسون فرهنگی مجلس با فعالان صنعت رسانه برای بررسی مشکلات جدی این نیروهای وفادار به نظام وکشور شانه خالی کند.؟ در معنا و جان کلام، ما در پل خرمشهر فرهنگ و هنر و رسانه ایستاده ایم ! امروز تمام غرب با تمام همتش به جنگ شناختی علیه کشور و نظام ایستاده است … و حال مهمترین عنصر صنعت تولید برنامه سازی و سریال سازی اسیر سیستم به شدت خشن و خط‌دار مالیاتی با تهیه‌کنندگان است!
وی با طرح این پرسش که چرا نباید کمیسیون های مهم و موثر مجلس در حمایت از فعالیت صنفی، مردانه و حمایت گر آستین بالا نزند؟! بیان کرد: ما نیاز جدی به ساختمان و بنای قابلی برای فعالیت صنفی داریم و انتظار به حق حمایت معنوی و مادی موثر برای تسهیل گری از تهیه کنندگان آثار غیر سینمایی در صنعت رسانه داریم … لطفا پای همین میزهای مذاکره سخن کارشناسی و به حق  ما را بشنوید و در حساس ترین شرایط فرهنگی کشور ، نقش قانونگذاری و حمایتی خود را از صنف مهم کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری ایفا نمایید. راهبرد ما به هیچ عنوان بیانیه صادر کردن نیست. ترجیح و منطق ما این است که نیازهای مهم و به حق مان را با گوش های محرم در میان بگذاریم و البته که بسیار امیدوار هستیم که مشکلات با نگاه حمایت گری در مجلس محترم شورای اسلامی و در سطح دولت مردان محترم به شکل راهبردی و موثر  حل بشود.
سریال‌سازی اسیر سیستم خشن مالیاتی است/ ​در مقطعی به خودی‌ها بی مهری شد
محمدرضا شفیعی، عضو هیئت مدیره کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری و از تهیه کنندگان آثار نمایشی تلویزیون گفت: مجلس شورای اسلامی باید تفاوت مهمی بین حمایت از صدا وسیما و تهیه کنندگان قائل باشد. اولی مهم و دومی مهمتر، چرا که عملا این بخش خصوصی است که با تمام توان در دفاتر و بعضا و بیشتر در استودیوهای خصوصی در حال تولید آثار نمایشی و برنامه سازی است. هرچه قوانین تسهیل گر متوجه تهیه کنندگان باشد یعنی تلویزیون می تواند آثار موفق تر تولید کند. متاسفانه تا کنون شاهد چنین قوانین آینده پژوهانه‌ای نبوده‌ایم.
مریم جلالی، مدیر مسئول کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری گفت: در برنامه هفتم توسعه کمترین توجه به حوزه فرهنگ و هنر صورت گرفته است، پیشنهاد ما به مجلس محترم شورای اسلامی توجه جدی و سایه حمایت عملی از صنعت رسانه و توجه به توسعه فرهنگی است حمایت از تهیه کنندگان سریال ساز و برنامه ساز یعنی حمایت از تمام نیروهای فرهنگی و هنری و حمایت از صنعت  تولید محتوا.
سریال‌سازی اسیر سیستم خشن مالیاتی است/ ​در مقطعی به خودی‌ها بی مهری شد

سید نظام موسوی: این نقد را می‌پذیریم که در مقاطعی خودی‌ها مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند
سید نظام موسوی، عضو و سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این کانون با این هیئت مدیره نامدار و اعضای محترمش به معنای کلمه شریف و مهم است. بنده خودم را عضو افتخاری این کانون و قطعا حامی  اهداف فرهنگی و فعالیت صنفی آن می‌دانم. این موضوع که این کانون وارد فعالیت سیاسی نشده و صرفا پی گیر مسایل صنفی اعضای خود است، نکته مهم و قابل تقدیری است. ابتدا به ساکن باید عرض کنم که حتما پل ارتباطی نشست های تخصصی با کمیسیون‌های مهم از جمله کمیسیون فرهنگی مجلس خواهیم بود. باید این نشست ها صورت گیرد و مباحث به شکل تخصصی پی گیری شود و مجلس نقش حمایت خود را ایفا نماید. تولیدات فرهنگی یکی از ابزارهای جهاد تبیین است و ما از نظرات شما به عنوان کارشناسان امین در چارچوب بررسی لایحه برنامه هفتم استفاده خواهیم کرد.
رئیس فراکسیون رسانه مجلس با تأکید بر اینکه برای جلب حمایت‌های مادی و معنوی از این تشکیلات صنفی باید برنامه‌ریزی و اقدام کرد، گفت: خوشحالم که به‌عنوان عضو افتخاری این کانون در کنار شما به ارتقاء فرهنگ و هنر در کشور اهتمام ورزیم اما توصیه اکید می‌کنم که نگاه غیرسیاسی و فنی خود را به عنوان یک نقطه قوت این تشکل حفظ کرده و مرجعیت فرهنگی و رسانه‌ای را برای خود انتخاب کنید.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین این آمادگی وجود دارد تا با بهره‌گیری از نظرات مسئولان، مشکلات مالیاتی و حمایت‌های بیمه‌ای از این تشکیلات صنفی فرهنگی مورد ارزیابی قرار گیرد تا راهکاری برای تسهیل موانع قانونی بیابیم و تداوم جلسات می‌تواند در این مسیر ما را یاری کند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: فرهنگ و زبان فرهنگی و تولید محصولات فاخر در حوزه فرهنگ و هنر یکی از ملزومات جهاد تبیین است و متأسفانه این نقد را می‌پذیریم که در مقاطعی خودی‌ها و کسانی که در جبهه انقلاب صادقانه تلاش کردند مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند و اهالی فرهنگ نیز از این موضوع مستثنی نیستند.

سریال‌سازی اسیر سیستم خشن مالیاتی است/ ​در مقطعی به خودی‌ها بی مهری شد

نوک پیکان حمایت مجلس قبل از هرچیز متوجه تهیه کننده باشد
حسین طاهری، عضو هیئت مدیره کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری و از تهیه کنندگان پیشکسوت فیلم و تلویزیون گفت: امروزه قدرت رسانه ای و تاثیر رسانه در توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور و جهان بر کسی پوشیده نیست و اگر قرار است از فعالیت فرهنگی و هنری رسانه های دیداری داخل کشور حمایت شود، نوک پیکان حمایت مجلس قبل از هرچیزی می بایست متوجه تهیه کننده باشد که سکاندار مدیریت نیروهای هنری در تولید فیلم، سریال و برنامه سازی به معنای امروزی است . حمایت از این صنف یعنی تاثیر مستقیم مدیریت کلان فرهنگ ایران به طور عام در سطح جهان.
سریال‌سازی اسیر سیستم خشن مالیاتی است/ ​در مقطعی به خودی‌ها بی مهری شد
انتهای پیام

source

توسط postbin