ایسنا/آذربایجان غربی مدیر عامل پتروشیمی ارومیه گفت: درآمد سال گذشته پتروشیمی ارومیه ۹۷۶ میلیارد تومان بود که با افزایش ۶۵درصدی نسبت به سال قبل شاهد افزایش درآمد بودیم.
پژمان اسدی چهارم تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات شرکت برگزار شد، افزود: در حال حاضر وزارت جهاد کشاورزی ۵۶۱میلیارد تومان به پتروشیمی ارومیه بدهکار است که اگر این مبلغ تسویه نشود فعالیت پتروشیمی تا ۳ماه آینده دچار مشکل می شود.
وی با اشاره به اینکه به دلیل مستهلک بودن خط های تولید در زمینه زیر ساخت سازی و تعمیر واحدهای تولیدی تغییرات اساسی انجام شده است، اظهار کرد: در پتروشیمی ارومیه ۵محصول کریستال ملامین با ظرفیت ۴هزار تن ، سولفات آمونیوم با ظرفیت ۴۰هزار تن، سولفات پتاسیم با ظرفیت ۴۰هزار تن، اسید سولفیک با ظرفیت ۵۰ هزار تن و اسید کلرید با ظرفیت ۵۰هزار تن در سال تولید می شود. 
اسدی یاد آور شد: برای صادرات برخی کودهای شیمیایی با محدودیت مواجه هستیم.
مدیر عامل پتروشیمی ارومیه خاطر نشان کرد: هرچند پتروشیمی ارومیه در پرسودترین حالت ممکن خود است اما از نظر طلب و بدهی های دولتی و سرمایه در گردش با مشکل مواجه است که اگر در اندک زمان این بدهی ها وصول نشود بیشتر از ۳ماه دوام نخواهیم آورد.
وی ادامه داد: یک میلیون و۳۰۰هزار نفر سهام دار حقیقی و ۵۰۰نفر و صندوق سهام دار حقوقی پتروشیمی ارومیه هستند.
انتهای پیام

source

توسط postbin