ایسنا/مازندران ۱۵ طرح مخابراتی جدید شهرستان آمل در راستای اجرای ۷۰۰ طرح مخابراتی مازندران در قالب طرح " نجما " درسال جاری با حضور مدیرعامل مخابرات استان و فرماندار شهرستان آمل افتتاح شد.
این طرح ها که در بخش‌های ” اف تی تی اچ” ، متناسب با نیاز مشترکان از  ۱۰۰ تا هزارمگ برای بهره مندی از سرعت بسیار بالای اینترنت فراهم شده، حدود ۱۵ میلیارد ریال هزینه شده و بیش از ۵۰۰ مشترک آملی از پوشش ارتباطی سرعت بالا بهره مند شدند.
مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران درحاشیه آیین افتتاح همزمان این طرح ها درگفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: این شرکت امسال برای توسعه فیبرنوری در سطح مازندران درقالب عملیات اجرایی نهضت جهادی با عنوان ” نجما” حدود ۷۰۰ طرح در سطح استان برنامه ریزی واولویت بندی کرده است.
نوروزی افزود: از این شمار ۷۳ طرح مربوط به شهرستان آمل بوده که حدود ۳۰ طرح آن درکمتر از ۳ ماه گذشته دراین شهرستان اجرایی شد.
وی اضافه کرد: یکی ازطرح هایی که درشهرستان آمل به منظور ارتقای پایداری شبکه، ارتقای سرعت دریافت وارسال پیام های مشترکان و نیاز مشترکان درراستای اقتصادی دیجیتال در راستای شعار “استان دیجیتال” اجرا شده درحوزه بهداشت ودرمان و داروخانه ها بوده که برای تحویل سریع دارو به مراجعه کننده گان با بهره مندی از سرعت بالای اینترنت فراهم شده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران ادامه داد: با توجه به کارکرد خوب مدیریت شهرستان آمل درحوزه طرح ها مخابراتی درسال‌های اخیر، شمار اجرای طرح های پیش بینی شده درحوزه فیبرنوری دراین شهرستان به ۱۵۰ طرح نیز افزایش خواهد یافت.
۱۵ طرح مخابراتی جدید درشهرستان آمل افتتاح شد
نوروزی افزود: درحوزه تلفن همراه نیز حدود ۱۵ سایت در مناطق بالادست و کوهستانی شهرستان آمل که از نبود پوشش مناسب ارتباطی محروم هستند، درقالب ” یو اس او” با کمک اداره کل فناوری اطلاعات استان مصوب شده و امسال اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد، یکی از نمونه های این بخش و زود بازده‌ترین طرح مخابراتی در این حوزه در روستای شیخ محله آمل است که درسریع‌ترین زمان امسال انجام شود.
مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران همچنین درپاسخ به پرسش اجرای طرح فیبرنوری درمسیرجاده هراز نیز گفت: این طرح به طول ۱۵۰ کیلومتر یکی از بزرگترین طرح های فیبرنوری کشوراست، که با همت وتلاش مدیریت و همکاران مخابرات شهرستان آمل، پیمانکاران، اداره کل فناوری اطلاعات، مسئولان استانی، فرمانداری شهرستان آمل وهمراهی همه دستگاه های اجرایی استان درحال اجرا است.
نوروزی با اشاره به اینکه این طرح با این حجم وسختی کار و هم به لحاظ کوهستانی بودن منطقه وحجم بالای تردد خودورویی وترافیکی درجاده درکشور نمونه نداشته است، یادآورشد، از مزیت های مهم اجرای این طرح درمسیرجاده هراز و ارتفاعات بالادست بخش کوهستانی لاریجان، بهره مند شدن همه ساکنان بخش کوهستانی لاریجان و نیز کاربران جاده ای با تکنولوژی سرعت بالای اینترنت ” اف تی تی اچ” خواهد بود.
انتهای پیام

source

توسط postbin