ایسنا/قم استاد حوزه علمیه قم گفت: روز عرفه؛ روز مثبت نگری است و هرکس مثبت نگر نباشد خداوند مشکلات منفی او را اصلاح نخواهد کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان امروز ۷ تیرماه در آیین پرفیض قرائت دعای عرفه که با حضور گسترده زائران، مجاوران، ارادتمندان و شیفتگان اهل بیت‌(ع) در شبستان امام‌ خمینی(ره) حرم حضرت معصومه‌(س) برگزار شد، عنوان کرد: امروز روز دعا است و صریح روایات در خصوص آداب دعا این است که باید قبل از مسئلت و درخواست از خداوند، برای آنچه که خدای متعال به ما بندگان عطا کرده است، شکرگزاری کنیم.
سخنران حرم حضرت معصومه(س) ادامه داد: یکی از شکرگزاری هایی امام حسین(ع) در برابر خداوند که قطعا امروز این شکرگزاری بر عهده ما است، این است که خدایا شکرگزاری می‌کنم که مرا در زمان کفر و دولت کفر به دنیا نیاوردی و مرا در دولت اسلام به دنیا آوردی.
وی با بیان اینکه  همه ایران اسلامی با معرفت و شناخت با روز عرفه برخورد می‌کنند، این خیلی زیباست ولی کافی نیست، عنوان کرد: امروز باید برای غربت جهانی روز عرفه اشک بریزیم و برای رفع غربت دعا کنیم، این معنویتی که مردم ما در روز عرفه دارند، جشن باشکوهی است.
وی افزود: روز عرفه؛ روز مثبت نگری است و هرکس مثبت نگر نباشد خداوند مشکلات منفی او را اصلاح نخواهد کرد.
پناهیان بیان کرد: امام باقر(ع) در روایتی می‌فرماید: سوگند به خدا که خداوند متعال از مردم جز دو کار نخواسته است: به نعمت‌های او اعتراف کنند تا آنان را نعمت فزون‌تر دهد و به گناهان اقرار ورزند تا گناهانشان را بیامرزد؛ بنابراین در روز عرفه باید در برابر نعمت‌های خداوند شکرگزاری و از گناهانمان استغفار کنیم.
انتهای پیام

source

توسط postbin