ایسنا/گیلان استاندار گیلان مسئولیت حفظ جان مردم در مناطق ساحلی را بر عهده متولیان دانست و با تاکید بر بهره گیری از تمامی ظرفیت ها برای مدیریت بهینه سواحل و طرح های سالم سازی دریا، گفت: نقاط خطر آفرین سواحل استان به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته تا شاهد کاهش آمار غرق شدگان باشیم.
اسدالله عباسی عصر امروز در نشست ساماندهی سواحل گیلان، بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای ارایه خدمات مطلوب به مردم در طرح های سالم سازی دریا تاکید کرد و افزود: پایش مستمر سواحل، به کارگیری به هنگام و اثربخش ناجیان غریق و پیش بینی انواع برنامه های تفریحی و خدماتی با لحاظ پیوست فرهنگی از برنامه های ابلاغی به مجموع شهرستان های ساحلی گیلان است.
وی اضافه کرد: متولیان این امر مهم، باید برای اجرای بهینه این برنامه ها در مناطق ساحلی استان گیلان با جدیت تلاش کنند.
استاندار گیلان مسئولیت حفظ جان عموم مردم در تفریح گاه های ساحلی را برعهده متولیان و دست اندرکاران اجرای طرح های سالم سازی دانست و تاکید کرد: فرمانداران و دستگاه های متولی این حوزه، در بستر تعامل سازنده با حافظان نظم و امنیت و به کارگیری نیروهای مردمی از تمامی ظرفیت ها برای ارایه خدمات مناسب در سواحل و طرح های سالم سازی دریا بهره گیری کنند.
عباسی همچنین با اشاره به طول ۳۱۳ کیلومتری سواحل خزر در استان، تصریح کرد: فرمانداران باید در قالب برنامه های موثر، حلقه های محکمی از حوزه های مختلف و مرتبط با طرح های سالم سازی دریا ایجاد کنند تا کل طول سواحل در استان تحت پوشش و مدیریت متولیان قرار گیرد و از بروز هرگونه حادثه ناگوار برای مردم به ویژه گردشگران پیشگیری شود.
وی عنوان کرد: در تمامی نوار ساحلی و طرح‌های سالم‌سازی دریا باید مقررات اعم از زمان شنا و استفاده از دریا رعایت شود که به طور حتم با رعایت مقررات و قوانین و همچنین اطلاع‌رسانی مناسب به مردم؛ تعداد غرق شدگان در نقاط خطرآفرین نیز کاهش چشمگیری خواهد یافت.
استاندار گیلان اضافه کرد: استفاده از سواحل برای همه آزاد است و باید راه‌های دسترسی به سواحل برای همگان از جمله خانواده‌ها آسان و تسهیل شود اما باید ساعت شنا مشخص باشد و در مناطقی که طرح‌های سالم‌سازی وجود ندارد، شنا ممنوع شود.
وی همچنین به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان ماموریت داد تا مسئولیت برپایی نمایشگاه های ترکیبی ویژه ارایه انواع محصولات صنایع دستی، فرهنگی و کشاورزی را در طرح های سالم سازی دریا بر عهده گیرد و در بستر مشارکت دیگر دستگاه های متولی روند ارایه خدمات متنوع به مردم را تسهیل نماید.
عباسی با اشاره به عزم جدی دولت و شخص ریاست جمهوری برای آزاد سازی سواحل و رعایت حریم ۶۰ متر دریا اضافه کرد: در برخی از شهرستان ها از قبیل رشت و بندرانزلی که حجم ورود گردشگر به سواحل آن بالاست و نقاط حادثه خیز بیشتری نیز نسبت به دیگر شهرهای ساحلی استان دارند، مراقبت های بیشتری لازم است.
انتهای پیام

source

توسط postbin