سرور رکمونت، سروری‌ست که بتوان آن را داخل رکی استاندارد قرار داد؛ همچنین انواع مختلفی دارد که بهترین نوع آن‌ها در ایران سرورهای اچ پی dl سری ۳۰۰ است.
به گزارش ایسنا به نقل از اچ استوک، این داستان شروع دوستی دو دوست تا رسیدن به بزرگترین تولیدکنندۀ سرور اچ پی است. دیوید پاکارد در ۷ ماه سپتامبر سال ۱۹۱۲ در شهر پوئبلو کشور امریکا به دنیا آمد. پدر دیوید وکیل بود و مادرش، معلم دبیرستان. او از همان بچگی به وسایل برقی خیلی علاقه داشته است و پس از اتمام دبیرستان در رشتۀ مهندسی برق در دانشگاه استفورد کالیفرنیا تحصیل کرد و در آن‌جا با ویلیام هیولت آشنا شد.
آن‌ها بعد از فارغ‌التحصیلی، از هم جدا شدند. پکارت مجبور شد برای کار کردن به شرکت جنرال برود. در همین زمان در دانشگاه MIT کارشناسی ارشد را به اتمام رساند و بعد از چند سال که پاکارت برگشت، دوباره این دو دوست در کنار هم قرار گرفتند و با هم به فکر ساختن شرکت فناوری اطلاعات افتادند. و این چنین بود که ایدۀ ساخت شرکت اچ پی (تولیدکنندۀ سرور hp و…) شکل گرفت.
سرور رکمونت به سروری گفته می‌شود که بتوان آن را داخل رکی استاندارد قرار داد.
ریشۀ سرورهای رک مونت به نیازهای نظامی برمی‌گردد. در دهۀ ۱۹۸۰ بود که نیروهای نظامی نیاز به سرورها و کامپیوترهایی داشتند که قابلیت حمل و نصب در وسایل نقلیه نظیر جیپ و تانک را داشته باشند تا عملیات‌های اطلاعاتی نظیر ارتباطات، نقشه‌کشی و… را انجام دهند. این سرورها ابتدا توسط شرکت‌های نرم‌افزاری و سازندگان سخت‌افزار نظامی ساخته و عرضه می‌شدند. در دهۀ ۱۹۹۰ بود که سازندگان سخت‌افزار و نرم‌افزار غیرنظامی هم شروع به طراحی و ساخت سرورهای مجهز برای محیط‌های سخت کاری کردند تا بتوانند بازار بزرگ‌تری را هدف قرار بدهند.
از آن‌جا که یک رک واحد ‌می‌تواند مجموعه‌ای از چندین سرور را در خود جای دهد، فضای فیزیکی کمتری مورد نیاز است. این مزیت به شرکت‌ها این توانایی را ‌می‌دهد تا سرورهای بیشتری را در فضاهای کمتری قرار دهند. اما تجمیع سرورها باعث تولید دمای بسیار زیادی می‌شود که مشاغل با پیشرفت تکنولوژی در نهایت، طراحی اتاق‌های سرور اختصاصی و رسیدگی به مشکلات مربوط به کنترل دما و حفاظت را آغاز کردند.
رک برای سرورهای رکمونت اچ پی
در گروه DL از سرورها می‌توان به مدل‌های سری DL۷۰۰ ،DL۵۰۰ ،DL۳۰۰ ،DL۱۰۰ و DL۹۰۰ اشاره کرد.
هر یک از این گروه‌ها دارای سرورهایی هستند که علاوه‌بر قابلیت نصب در رک، قابلیت‌های منحصر به فرد دیگری نیز دارند.
محبوب‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین این گروه از سرورها در ایران مدل‌های سرورهای سری DL۳۰۰ است که شامل DL۳۲۰ , DL۳۶۰ ,DL۳۸۰ است که در این‌جا چند نمونۀ پرکابرد آن را بررسی می‌کنیم.
 HP ProLiant DL380e Generation 8 Gen8
پشتیبانی از سی‌پی‌یوهای سری E۵-۲۶۰۰ V۳ با قابلیت پشتیبانی از ۱۸ هسته و همچنین پشتیبانی از حافظه‌های سری DDR۴ و قابلیت نصب در ۲۴ شکاف مموری.
اچ پی DL۳۸۰ G۱۰ با بالاترین استانداردهای به‌روز، مطمئن‌ترین سرور در صنعت IT به شمار می‌رود.
برای مشاهدۀ انواع سرور رک مونت همراه با قیمت به سایت فروشگاه کامپیوتر اچ استوک مراجعه کنید.
انتهای رپرتاژ آگهی

source

توسط postbin