ایسنا/لرستان سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به اینکه برندسازی محصولات مرکز تحقیقات و فناوری گیاهان دارویی و گلخانه این واحد در دستور کار قرار گرفته است، گفت: برندسازی محصولات علاوه بر ایجاد ارزش افزوده از خام‌فروشی محصولات جلوگیری می‌کند.
فرهاد فرامرزیان در جریان بازدید از مرکز تحقیقات و فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی لرستان، اظهار کرد: این مرکز با انجام فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی می‌تواند علاوه بر ارتقای کیفی و کمی محصولات به برندسازی محصولات کشاورزی استان کمک کند.
وی با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات و فناوری گیاهان دارویی و گلخانه جهاد دانشگاهی لرستان دارای برخی مشکلات زیرساختی از قبیل کمبود آب، سیستم سرمایشی و برخی تجهیزات مکانیزه هسنتد که در اسرع وقت به این مشکلات رسیدگی می‌شود، افزود: این مراکز با داشتن نیروهای متخصص می‌توانند سبب ایجاد ارزش افزوده و درآمد پایدار شوند.
فرامرزیان با اشاره به اینکه تاکنون به برندسازی محصولات مرکز تحقیقات و فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی لرستان کمتر توجه شده است، اضافه کرد: برندسازی، بازاریابی و تجاری‌سازی محصولات جهاد دانشگاهی لرستان در دستور کار قرار دارد کمااینکه برخی واحدهای استانی با ورود به بحث برندسازی محصولات کشاورزی توانسته‌اند بسیار موفق عمل کنند.
سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان بازاریابی و تشکیل شبکه فروش را لازمه و حلقه مفقوده معرفی محصولات کشاورزی و تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان جهاد دانشگاهی لرستان برشمرد و گفت: کشاورزی مزیت نسبی استان است که جهاد دانشگاهی می‌تواند در این راستا با کار جهادی و تخصص، اقدامات ارزشمند و اثرگذاری انجام دهد.
انتهای پیام

source

توسط postbin