فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: مرزبانان آسمان کشوردر ارتش و سپاه با ورود بدون مجوز هر پرنده‌ای به حریم هوایی کشور با شدت برخورد می‌کنند و پاسخی کوبنده به هرگونه جسارت دشمن می‌دهند.
به گزارش ایسنا به نقل از ارتش، امیر سرتیپ قادر رحیم‌زاده در بازدید از مرکز فرماندهی قرارگاه مشترک جنوب کشور بر افزایش توان رزم و آمادگی دفاع همه جانبه تاکید کرد و در جمع فرماندهان و کارکنان این مرکز پدافندی با بیان این‌که «حریم هوایی کشور خط قرمز پدافند هوایی است»، ابراز داشت: دشمنان ایران اسلامی در گذشته و حال آمادگی دفاعی نیروهای مسلح به‌ویژه در حوزه پدافند هوایی را آزموده‌اند و متوجه شده‌اند کوچکترین تجاوز و ورود بدون مجوز هر پرنده به حریم هوایی کشور با پاسخ کوبنده و آتشین پدافند هوایی مواجه می‌شود.
وی با اشاره به موقعیت راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و تلاش دشمنان در برهم زدن نظم منطقه خاورمیانه، اظهار کرد: شبکه یکپارچه پدافند هوایی، امروز به برکت جوانان انقلابی و به سبب مشق رزم و مانورهای شبیه‌سازی‌ شده گوناگون نه تنها آسمان منطقه، بلکه پروازهای فرامنطقه‌ای را نیز مورد رصد و پایش قرار می‌دهد.
وی ادامه داد: دشمن با طرح‌ریزی نقشه‌های مختلف درصدد برهم زدن نظم منطقه است که با ذکاوت، رفتارشناسی و شناسایی تهدیدات، هر گونه تحرک دشمنان رصد و پایش می‌شود.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) آمادگی مرکز فرماندهی قرارگاه مشترک جنوب کشور را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: افتخار قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در اختیار داشتن جوانان انقلابی و متعهد در نیروهای مسلح است که ماحصل این ظرفیت تعامل و برادری سازنده و اثرگذار و بهره‌برداری حداکثری از امکانات پدافند هوایی کشور در حوزه دفاع از منافع ملی و مراکز حساس کشور است.
انتهای پیام

source

توسط postbin