ایسنا/خوزستان عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه موارد عملکردی که از سوی استیضاح‌کنندگان شهردار اهواز مطرح شده است همان مواردی هستند که در بودجه‌های سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ آمده است و از ابتدا مورد تقاضای اعضای شورا و مسئولان استانی بوده‌اند، گفت: با نحوه مدیریت فعلی نه تنها این موارد محقق نشده‌اند بلکه مشکلات شهر رو به فزونی رفته است و باید به سرعت قطعی درمان شوند.
سیدمحمدجواد رضوی در گفت‌ و گو با ایسنا، اظهار کرد: وظیفه اصلی اعضای شورای شهر، نظارت بر عملکرد شهردار و مدیران شهری و به طور کل سیستم شهرداری است. یکی از مهم‌ترین ابزار نظارت شورا تذکر، طرح سوال یا استیضاح است و شهردار موظف به حضور در صحن شورا و پاسخگویی به نمایندگان مردم است.
وی افزود: چگونه است که همین شورا وقتی این شهردار را انتخاب می‌کند محترم، نمونه و بی‌بدیل است اما وقتی سوال می‌کند، “سهم‌خواه” است؟
عضو شورای شهر اهواز گفت: طبعا بی‌توجهی شهردار، نادیده گرفتن شأن و منزلت شورا و زیر پا گذاشتن قانون است.
رضوی بیان کرد: ما همچنان بر درخواست استیضاح مصر هستیم و استنکاف از برگزاری جلسه استیضاح را تحمل نخواهیم کرد و از حقوقی که موکلین بر گردن ما گذاشته‌اند، دفاع قانونی خواهیم کرد.
وی عنوان کرد: در طول مدت حضور شهردار، قول‌ها و وعده‌های زیادی به شورا و شهروندان داده شد که متاسفانه بیشتر آن‌ها به فعلیت نرسید.
عضو شورا گفت: فردی که عهده‌دار کلیدی‌ترین معاونت شهرداری کلان شهر اهواز است از سوی نهادهای ذی‌ربط رد صلاحیت شده است و استمرار حضور وی در این سمت، تقابل با قانون و نهادهای مسئول است بنابراین خلع ید فوری وی مطالبه جدی اعضای شورای شهر است. 
انتهای پیام 

source

توسط postbin