مشاور امنیت ملی آمریکا در تماس تلفنی تندی با مقام امنیتی رژیم صهیونیستی از افشاگری تل‌آویو درباره محتوای مذاکرات غیرمستقیم میان واشنگتن و تهران، ابراز نگرانی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، وبگاه «آکسیوس» در گزارشی اعلام کرد که کاخ سفید از افشای اطلاعات درباره مذاکرات غیرمستقیم با ایران از سوی رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرده است.
۳ مقام آمریکایی و اسرائیلی به آکسیوس گفتند که «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در روزهای گذشته در تماس تلفنی تندی با مقام امنیتی در رژیم اشغالگر قدس در خصوص نشت اطلاعات پیرامون مذاکرات غیرمستقیم بین ایالات متحده و ایران به مطبوعات ابراز نگرانی کرده است.
این رایزنی تلفنی فیمابین «جیک سالیوان» و «تساحی هانگبی» (Tzachi Hanegbi) مشاور امنیت این رژیم در روزهای گذشته برقرار شد.
در بخشی از این گزارش آمده است که پس از دیدار بنیامین نتانیاهو با نمایندگان کنیست و سخنان وی، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در تماسی با «تساحی هانگبی» اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی را نگران‌ کننده توصیف کرده است.
گزارش مذکور در ادامه اضافه می کند که «تساحی هانگبی» مشاور امنیت این رژیم در پاسخ به انتقاد «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: نخست‌ وزیر می‌ بایست قانون‌ گذاران را در جریان امور می‌ گذاشت؛ زیرا از سوی مخالفانش هدف انتقاد قرار گرفته بود.
به گزارش آکسیوس، مشاور امنیت این رژیم ادامه داد: اما نتانیاهو سخنان عمومی خود را در مورد این موضوع تا حد امکان محدود می کند.
بر این اساسف «تساحی هانگبی» همچنین به سالیوان تاکید کرد که در هفته‌ های اخیر چندین مصاحبه انجام داده و در آنها تاکید کرده است که هماهنگی با دولت «بایدن» در مورد ایران بهتر از همیشه است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin