شورای اتحادیه عرب امروز سه شنبه در مقر دبیرخانه این اتحادیه در قاهره نشستی اضطراری در سطح نمایندگان دائمی برگزار می‌کند تا راه‌های مقابله با تجاوزات مستمر و فزاینده اسرائیل علیه مردم فلسطین را بررسی کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، سفیر مهند العکلوک، نماینده دائم فلسطین در اتحادیه کشورهای عربی دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که فلسطین درخواست برگزاری این نشست فوری با هماهنگی مصر و اردن در چارچوب نشست فوق‌العاده اتحادیه را داده است.
وی تصریح کرد: در این دیدار راه‌های اقدام موثر در سطح عربی و بین‌المللی برای جلوگیری از این تجاوز که منجر به تعداد زیادی شهید و مجروح شده و همچنین پاسخگویی عاملان این تجاوز و درخواست حمایت بین‌المللی از مردم فلسطین مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
این در حالی است که اتحادیه عرب تجاوزات ارتش اشغالگر اسرائیل به شهر جنین را به شدت محکوم کرد و از جامعه جهانی به ویژه شورای امنیت و کشورهای عضو خواست تا در توقف فوری تجاوزات اسرائیل و تامین امنیت و حمایت از مردم فلسطین، مسؤولیت خود را به عهده بگیرند.
اتحادیه در بیانیه‌ای که دوشنبه منتشر کرد، تاکید کرد که این تجاوز نشان دهنده تضعیف تلاش‌ها برای احیای روند صلح است و نسبت به پیامدهای این تجاوز و پیامدهای بسیار خطرناک آن بر امنیت و ثبات فلسطین و منطقه هشدار داد.
این اتحادیه به قربانیان و ویرانی‌های ناشی از این تجاوز جنایتکارانه، تداوم و تشدید تجاوزات و تهاجمات رژیم صهیونیستی و استفاده از نیروی نظامی بیش از حد از جمله بالگردهای نظامی و پهپادها علیه مردم بی‌دفاع در شهرها، روستاها و اردوگاه‌ها، علاوه بر حملات انجام شده توسط شهرک نشینان اشاره کرد.
اتحادیه عرب دولت اشغالگر را مسؤول کامل این تجاوز به عنوان جنایت جنگی و نقض منشورها، قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی دانست.
انتهای پیام

source

توسط postbin