ایسنا/همدان فرماندار رزن گفت: هر یک از گلخانه های در دست احداث شهرستان رزن که به صورت شرکت تعاونی احداث شوند، تسهیلات و اعتبار لازم آن را براساس قول مساعد، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان تقبل خواهد کرد.
علی‌اصغر غفاری‌آثار سه‌شنبه ۱۳ تیرماه در کارگروه کشاورزی شهرستان رزن، افزود: این قول مساعد اداره کل تعاون استان در رابطه با تقبل پرداخت تسهیلات به گلخانه‌ها در قالب شرکت تعاونی نقش مؤثری در توسعه دوچندان گلخانه های این شهرستان برخودار خواهد بود.
وی تصریح کرد: تسریع در شناسایی کشاورزانی که در شهرستان قصد احداث و راه اندازی گلخانه و یا واحدهای بزرگ مرغداری و دامداری در قالب شرکت تعاونی را دارند، ضرورت خواهد داشت.
غفاری‌آثار از هدف‌گذاری احداث ۲۰۰ هکتار گلخانه در شهرستان رزن خبر داد و خاطرنشان کرد: پیش از این رزن تنها دارای ۱۴ هکتار گلخانه بود که با پیگیری لازم از سال گذشته به منظور توسعه گلخانه های شهرستان ۱۱ هکتار  گلخانه زیرکشت رفته است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۲ هکتار مجوز ساخت گلخانه  نیز در دست متقاضیان بوده و پیگیر تسهیلات خود هستند ضمن اینکه ۹۲ هکتار نیز به زودی مجوز ساخت گلخانه به افراد متقاضی داده خواهد شد.
غفاری‌آثار همچنین یادآور شد: با واحدهای کشاورزی راکدی که قصد تبدیل به احسن دارند، مذاکره، پیگیری و کمک لازم توسط جهادکشاورزی شهرستان به منظور احیای این واحدها و بازگشت به چرخه تولید ضرورت دارد.
وی در ادامه از اختصاص هفت مرکز خرید گندم برای خرید تضمینی گندم کشاورزان این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته توسط مراکز خرید گندم این شهرستان افزون بر ۶۵ هزار تن گندم مازاد از گندمکاران رزنی خریداری شد
فرماندار رزن میزان ظرفیت کل سیلوها و انبارهای گندم این شهرستان را در مجموع ۱۶۰ هزار تن برشمرد و مطرح کرد: براساس پیش بینی‌ها در سال جاری ۷۰ هزار تن گندم مازاد توسط مراکز خرید تضمینی این شهرستان خریداری خواهد شد.
وی بیان کرد: از هفت مرکز خرید تضمینی گندم پیش بینی شده در شهرستان رزن، شش مرکز مربوط به شبکه تعاون روستایی و یک مرکز سیلوی ذخیره سازی گندم‌داران شهرستان بوده که خرید گندم کشاورزان این شهرستان را برعهده خواهند داشت.
انتهای پیام

source

توسط postbin