زنجان-رئیس اسبق فدراسیون فوتبال بر ضرورت توسعه این رشته ورزشی در مناطق کم‌برخوردار کشور تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی کفاشیان بعد از ظهر سه شنبه در مراسم افتتاحیه باشگاه فرهنگی ورزشی عظام شعبه زنجان، با تاکید بر اینکه فوتبال رشته پرطرف‌داری بوده و طیف وسیعی از ورزشکاران در دنیا را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: تلاش ما این است که با راه‌اندازی چنین باشگاه‌هایی بتوانیم زمینه حضور ورزشکاران و استعدادهای جدید در این رشته فراهم شود.
وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به نتیجه دلخواه در عرصه ورزش باید نگاه بلندمدت در حوزه سرمایه‌گذاری این بخش داشت، خاطرنشان کرد: فوتبال یکی از رشته‌هایی است که به جرأت می‌توان گفت برای رسیدن به نتایج دلخواه باید نگاه بلندمدت در حوزه سرمایه‌گذاری آن داشته باشیم.
این فعال ورزشی با یادآوری اینکه یکی از رویکردهای راه‌اندازی چنین باشگاه‌هایی، ایجاد زمینه و بستر برای بهره‌مندی استعدادهای مناطق کم‌برخوردار از رشته پرظرف‌دار فوتبال است، ادامه داد: این باشگاه قصد دارد علاوه بر رشته فوتبال و زیرمجوعه‌های آن، در رشته‌هایی چون دو و میدانی و شنا نیز فعالیت‌های مثمرثمری برای جامعه هدف خود داشته باشد.
رئیس اسبق فدراسیون فوتبال رده سنی گروه‌های هدف این باشگاه‌ها را دختران و پسران هفت تا ۱۵ سال ذکر کرد و افزود: بدون شک با این رویکرد قادر خواهیم بود جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را که نوجوانان را تهدید می‌کند، بگیریم.
کفاشیان با یادآوری اینکه دو سال از راه‌اندازی و تشکیل باشگاه مهر عظام در کشور می‌گذرد، ابراز کرد: طی این مدت زمان بسیار کم، گروه‌های هدف این مجموعه به توفیقات زیادی دست یافته‌اند؛ به طوری که امروز شاهد راه‌یابی چندین ورزشکار به تیم‌های ملی زیر ۱۷ سال هستیم.
وی با اشاره به اینکه همه امکاناتی که مورد نیاز یک فوتبالیست است را در این باشگاه‌ها در نظر گرفته‌ایم، تصریح کرد: بودجه چندانی به این باشگاه‌ها تعلق نگرفته و اگر در مقام قیاس برآییم، خواهیم دید که بودجه این باشگاه‌ها در حدود ۱۰ درصد یکی از باشگاه‌های مطرح کشور است.
این فعال ورزشی با ابراز امیدواری از اینکه بتوان با راه‌انداز این باشگاه‌ها، استعدادهای زیادی را در سراسر کشور پرورش داد، یادآور شد: ورزشکارانی که در این باشگاه‌ها به تمرین می‌پردازند، هیچ هزینه پرداخت نکرده و حقوق مریبان نیز توسط باشگاه پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه طبق برآوردهای به عمل آمده، قرار است باشگاه عظام در زنجان حدود ۳۰۰ دختر و پسر با بضاعت مالی کم را تحت پوشش قرار دهد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۴۰۰ مربی و کادر فنی را این باشگاه‌ها در سراسر کشور همکاری دارند.
رئیس هیئت مدیره باشگاه مهر عظام با تاکید بر اینکه تلاش ما بر این است تا سهم ارزنده‌ای در رشد ورزش کشور به ویژه فوتبال ایفا کنیم، گفت: اگر در عرصه فوتبال به سمت حرفه‌ای شدن حرکت نکنیم، قادر نخواهیم بود با تیم‌های آسیایی و اروپایی رقابت کنیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin