خرم‌آباد – مراسم تشییع پیکر حجت‌الاسلام «شکرالله طاهری» از روحانیون برجسته و انقلابی لرستان در خرم‌آباد برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، امروز سه‌شنبه مراسم تشییع پیکر مطهر حجت‌الاسلام «حاج شکرالله طاهری خرم‌آبادی» با حضور باشکوه و گسترده مردم خرم‌آباد، نماینده ولی‌فقیه در لرستان، استاندار لرستان و… در شهر خرم‌آباد برگزار شد.
این مراسم از درب مسجد «صاحب‌الزمان» (عج) شهر خرم‌آباد به سمت بارگاه مطهر «زیدبن علی» )، برگزار شد.
بنابراین گزارش، حجت‌الاسلام سید «شکرالله طاهری» سال ۱۳۱۴ شمسی در خانواده‌ای متدین در خرم‌آباد دیده به جهان گشود، تحصیلاتش را از مکتب‌خانه‌ای در زادگاهش آغاز و علوم متداول و قرآن را نزد پدرش مرحوم سید «روح‌الله طاهری» آموخت.
پس از آن وارد حوزه علمیه شد و مقدمات سطوح عالی حوزه را از محضر آیت‌الله شهید سید «اسدالله مدنی» و مرحوم آیت‌الله «شیخ عباسعلی صادقی قهاره» فراگرفت.
سپس درس خارج از فقه را هم از محضر مرحوم آیت‌الله «صادقی قهاره» کسب فیض کرد و ضمن تحصیل دروس حوزه به تدریس هم اشتغال داشت و مقدمات و سطح عالی حوزه را تدریس می‌کرد.
او پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، همگام با امام خمینی (ره) و مردم به مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی پرداخت و پس از مدتی از سوی ساواک دستگیر و به کردستان و سپس فارس تبعید شد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تدریس در مدرسه علمیه کمالیه خرم‌آباد پرداخت و نخستین مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان لرستان بود.
مرحوم حجت‌الاسلام «طاهری» سال‌ها توفیق اقامه نماز جماعت در مساجد مختلف خرم‌آباد از جمله مسجد حضرت موسی‌بن‌جعفر (ع) در مرکز و بازار شهر خرم‌آباد را بر عهده داشت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin