ایسنا/گلستان رئیس دادگستری گلستان از آزادی هشت محکوم مالی و اهدای یک هزار بسته معیشتی توسط خیرین گلستان در آستانه عید بزرگ غدیر خبر داد.
به گزارش ایسنا، حیدر آسیابی شامگاه چهارشنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۲ در مراسمی که به مناسبت آزادی زندانیان جرائم مالی در مسجد جامع گلشن گرگان برگزار شد، اظهار کرد: امروز هشت نفر از زندانیان جرائم غیر عمد و محکومان مالی با همت خیرین مرکز نیکوکاری مسجد جامع گلشن شهرستان گرگان آزاد شدند.
وی با بیان اینکه با آزادی این مددجویان، تعداد محکومان آزاد شده با کمک مرکز نیکوکاری مسجد گلشن به ۲۳۵ نفر رسیده است، افزود: مجموع بدهی این مددجویان ۲ میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان بود که با کمک خیران این مرکز زمینه آزادی آنان در آستانه عید غدیر فراهم شد.
رئیس دادگستری گلستان با اشاره به اینکه این هشتمین مرحله آزادسازی محکومان مالی نیازمند با همت مرکز نیکوکاری مسجد جامع گلشن و حمایت آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان در گرگان بود، گفت: در این مراسم ۷۰۰۰ بسته معیشتی برای کمک به خانواده های نیازمند توزیع شد که هزار بسته آن به خانواده های زندانیان اهدا شد.
آسیابی با تاکید بر اینکه فرهنگ کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در صورت فراگیر شدن می تواند به مولدسازی جامعه کمک کند، خاطرنشان کرد: در یک جامعه اسلامی اصلا شایسته نیست که فردی به دلیل فقدان تمکن مالی و به دلیل یک جرم غیرعمد نتواند به پویایی و جریان عمومی جامعه بازگردد.
سنت حسنه گلریزان و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد یعنی کسانی که مجرم نبوده و تنها به دلیل ورشکستگی مالی در زندان‌ها گرفتار شده‌اند، چندین نوبت در طول سال و به خصوص در آستانه اعیاد ملی و مذهبی برگزار می شود و در همین راستا در سال جاری با همت خیرین ۲۷۳ زندانی جرائم غیر عمد از زندان‌های گلستان آزاد شده و به آغوش خانواده‌های خود برگشتند.
لازم به ذکر است، طبق گزارش‌های ستاد دیه کشور، پرشمارترین محکومان مالی، بدهکاران مالی صدور چک، سفته یا ضمانت به واسطه اوراق بانکی هستند.
انتهای پیام

source

توسط postbin