ایسنا/لرستان رئیس کل دادگستری استان لرستان گفت: شعبه ویژه بخش آب، برای رسیدگی به چالش‌های آبی تشکیل می‌شود.
حجت الاسلام شهواری ۱۵ تیرماه در دیدار با مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه بهره‌برداری عادلانه و اصولی از منابع آب حق همه مردم استان است، افزود: برای بررسی پرونده متخلفین و چالش‌های آب، شعبه ویژه بخش آب تشکیل خواهد شد تا روند پیگیری و حل مشکلات با سرعت بیشتری انجام شود.
وی تاکید کرد: در لرستان باید یک اراده قوی بین نمایندگان مجلس، دستگاه‌های اجرایی و متولیان بخش آب برای استفاده بهینه از پتانسیل‌های آبی استان وجود داشته باشد تا از هدر رفت آب جلوگیری شود.
شهواری ادامه داد: استان لرستان قطب کشاورزی و دامپروری است و لازم است صنایع تبدیلی در کنار کشاورزی و دامپروی تقویت شود.
رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: هرکجا نیاز به حمایت قوه قضاییه بود با تمام توان و امکانات پای کار خواهیم آمد تا جلوی تخلفات گرفته شود.
شهواری اظهار کرد: همدلی و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی برای اجرای قوانین و مدیریت منابع آبی ضروری است.
داریوش حسن نژاد مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت اظهار کرد: لرستان با داشتن ظرفیت‌های آبی مناسب، متاسفانه از آب پایدار برخوردار نیست و در همه نقاط استان برای تامین آب شرب از چشمه، سراب و چاه استفاده می‌شود.
وی افزود: امروز مدیریت منابع آب استان، مستلزم همکاری همه جانبه مسئولین و مردم است.
این مسئول اضافه کرد: پرونده‌های متخلفین در بهره‌برداری از منابع آبی استان شامل حفر چاه‌های غیرمجاز، برداشت‌های غیر مجاز، تجاوز به حریم و بستر رودخانه و ساخت و سازهای غیرمجاز تشکیل شده که در این راستا نیازمند همکاری دادگستری استان در رسیدگی و تعیین تکلیف هرچه سریعتر پرونده‌ها هستیم.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان تصریح کرد: بحث تملک اراضی پروژه‌ها و تنش‌های اجتماعی موجود از دیگر مواردی است که نیازمند همکاری و مشارکت دادگستری، قوه قضاییه و نیروی انتظامی در پیشبرد اهداف شرکت آب منطقه‌ای است.
انتهای پیام

source

توسط postbin