مشاور امنیت ملی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که واشنگتن با وجود آگاهی از خطرات زیانبار بمب‌های خوشه‌ای علیه غیرنظامیان، قصد دارد هزاران بمب خوشه‌ای را در اختیار اوکراین قرار دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر، مشاور امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای روز جمعه اعلام کرد که واشنگتن قصد دارد هزاران بمب خوشه‌ای را در اختیار اوکراین قرار دهد.
خبرگزای اسپوتنیک شامگاه جمعه اعلام کرد که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا بار دیگر با حمایت از تجهیز تسلیحاتی اوکراین از آمادگی واشنگتن در ارسال بمب خوشه‌ای به کی‌یف خبر داد. وی در بخش دیگری از نطق خود افزود: البته، اقداماتی را برای رفع نگرانی متحدان ایالات متحده در ناتو، در مورد خطرات این سلاح برای غیرنظامیان، انجام خواهد داد.
جیک سالیوان در نشست امروز (جمعه) در کاخ سفید با دفاع از این تصمیم گفت: «ما می‌دانیم که بمب‌های خوشه‌ای با مهمات منفجرنشده‌ای که از خود به جای می‌گذارند، به غیرنظامیان آسیب می‌زنند. به همین دلیل است که ما تصمیم‌گیری را تا زمانی که می‌توانستیم به تعویق انداختیم.»
او افزود: «اما در صورتی که سربازان و تانک‌های روسیه از مواضع ارتش اوکراین عبور کنند و خاک و غیرنظامیان بیشتری را تحت تسلط خود درآورند، خطر آسیب گسترده به غیرنظامیان وجود خواهد داشت.»
اتخاذ این تصمیم در حالی است که آمار تلفات جانبی و غیرنظامی بمب‌های خوشه‌ای بالا است و سازمان ملل متحد از روسیه و اوکراین خواسته است تا در جنگ از این مهمات استفاده نکنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin