مشهد ـ نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: در برابر تحریم‌ها، سرمایه اصلی نظام، وجود عناصر مخلص و مبتکری است که در عرصه‌های مدیریتی، گره‌گشای کار مردم باشند.
به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت که به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی برگزار شد، با تأکید بر ضرورت نظارت بر بازار برای تثبیت وضعیت معیشتی مردم اظهار کرد: مهم‌ترین راهبرد شما در وزارت صنعت، معدن و تجارت باید رسیدگی به سفره‌های مردم باشد. این موضوع در حوزه اختیارات شماست؛ آن هم در شرایطی که حتی اگر توسعه اقتصادی بیش از امروز نیز باشد، بازهم تا زمانی که مردم در سفره‌هایشان احساس نکنند، سود به حال هیچ‌کس نخواهد داشت.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: از تنظیم بازار گرفته تا پیشگیری از سودهای نامشروع سوداگران، همگی در حوزه اختیارات صنعت، معدن و تجارت تعریف می‌شود.
وی با اشاره به آیه ۲۲ سوره مبارکه احزاب خاطرنشان کرد: در جریان جنگ خندق، زمانی که لشکرهای بزرگی از کفار و مشرکین، مسلمانان را محاصره کرده بودند، قرآن کریم وضع حال مؤمنین را این‌گونه توصیف کرده که می‌گفتند «هذا ما وَعَدَنَا الله وَ رَسوله وَ صَدَقَ الله وَ رَسُوله» یعنی این وعده خدا و پیامبر او بوده که همه قوای کفر را در برابر ما متحد و همه را به یکباره به زانو درآورد تا قدرت اسلام ثابت شود. این وضع مشابهت زیادی با شرایط کنونی ما نیز دارد زیرا امروز از طرف همه آن‌هایی که خود را ابرقدرت عالم می‌دانند، ایران اسلامی محاصره شده و در این شرایط، سرمایه اصلی نظام، وجود عناصر مخلص و مبتکری است که در عرصه‌های مدیریتی، گره‌گشای کار مردم باشند و با خلاقیت خود، راه چاره برای نابسامانی‌های اقتصادی کشور بیندیشند.
آیت الله علم الهدی ادامه داد: همه آبرو و اعتبار نظام اسلامی به این است که پرچم امام زمان (عج) را در جهان پرفسق و گناه امروز به اهتزاز درآورده و از این جهت، همه مسئولیت و تکلیف شما نیز همین است که آبروی نظام را حفظ و امید مردم را برآورده کنید.
چشم‌انداز امیدبخش در بازار خودرو
وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در ابتدای این دیدار تأکید کرد: نخستین راهبرد ما در وزارت صمت این بود که براساس اسناد بالادستی کشور، سخنان رهبر معظم انقلاب و ارتباط‌گیری بی‌واسطه و مستقیم ما با مردم، یک سند مهم تدوین کنیم تا برنامه جامع انتظارات و اهداف کوتاه‌مدت و میان‌مدت مشخص شود زیرا باید گفت که تصمیم حساب‎نشده و دوره‌ای، به نتایج نامطلوب ختم می‌شود و همین مسائل هم تاکنون نارضایتی مردم را در برخی عرصه‌ها در پی داشته است.
وی تصریح کرد: در حوزه خودرو، مسلم است که مردم از شرایط موجود ناراضی هستند. بنده در نشست با صنعتگران هم تأکید کردم که ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارد اما عوامل مختلفی باعث شده تا امروز به‌عنوان نمونه، قیمت معمولی‌ترین خودروهای داخلی از حد معقول بسیار بیشتر باشد.
وزیر صمت ابراز کرد: امروز ما افتخارآمیزترین مصنوعات ممکن را به کشورهای مختلف و حتی کشورهای اروپایی صادر می‌کنیم. مسئله صادرات توربین‌های گازی و ۲۰۰ کالای راهبردی به کشورهای جهان در اوج تحریم‌ها، موضوعی است که نشان از ظرفیت صنایع ما دارد و در این شرایط، قیمت خودروی داخلی که به‌ناحق به ۳۰۰ میلیون تومان رسیده، امری نیست که برای ما و مردم قابل‌قبول باشد. وزارت صمت برای حل این مسئله برنامه‌ریزی دارد و امیدواریم تا در سایه هماهنگی با مجلس، این مهم محقق شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin